کنترل نظارتی قوانین فازی با الگوریتم بهینه سازی جهت کنترل فازی فعال سازه:پایان نامه ارشد عمران

پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

کنترل نظارتی قوانین فازی با یک الگوریتم بهینه سازی جهت کنترل فازی فعال سازه

تکه هایی از متن :

2-13- منطق فازي و مديريت اطلاعات

استفاده از نظريه‌هاي فازي در رده‌­بندي اطلاعات، به ميزان بازيابي اطلاعات متداول نبوده است، براي مثال، در ايجاد پايگاه­هاي اطلاعاتي با استفاده از سرورهاي SQL، رده­بندي فازي و استفاده از پرس و جوهاي متداول، شرايطي را ايجاد کرده است که داده­ها به نحو ساده­اي درست مانند رده­بنديهاي متداول غيرفازي، از پايگاه­هاي اطلاعاتي استخراج مي­شوند. چارچوبهاي پيشرفته­اي نيز به عنوان ابزار داده­آمايي در نظامهاي گسترده اطلاعات استفاده شده و با پايگاه­هاي اطلاعاتي مرتبط که معمولاً مورد استفاده قرار مي­گيرند، يکي مي­شوند. با استفاده از راهکارهاي ارائه­شده از طريق اين روش، تحليل داده‌ها به نحو انعطاف پذيرتري انجام مي­شود و اطلاعات نيز در مرحله ­شکل­گيري گزارش به شکل بهتري ارائه مي‌گردد. قواعد رده­بندي فازي در پاره­اي موارد به صورت خودکار تعيين مي­شوند. شيوه­هاي «نورو فازي»، گزينش «الگوريتم تکويني» و «خوشه­بندي فازي» در ترکيب يا بهينه­سازي الگوريتم تکويني، از جمله فنوني است که براي ارائه اين قواعد به کار گرفته مي­شود.

مدلهاي مختلف فازي، براي رده­بندي مراحل زير را دنبال مي­کنند:

  • ساختار مدل.
  • داده­هاي به دست آمده از ارزش­دهي اوليه.
  • تضمين صحت و شفافيت.
  • استخراج قواعد مشابه سازي بر اساس ساده­سازي.
  • انتخاب ويژگي­ها بر اساس تفکيک­سازي.
  • بهينه­سازي چند ماده­اي تکويني.

شيوه ارزش­دهي به مدل بر اساس کوواريانس حاصل از يک دسته­بندي فازي مقدماتي به کار گرفته مي­شود. با به­کارگيري موفقيت­آميز گزينش ملاکها، آسان­سازي حاصل از بکارگيري قواعد و تنظيم آنها بر مبناي الگوريتم تکويني، کار کارشناسان رده­بندي در زماني کوتاه‌تر، به شکل دقيق­تري انجام خواهد گرفت.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :کنترل نظارتی قوانین فازی با یک الگوریتم بهینه سازی جهت کنترل فازی فعال سازه

Author: 92