پیش بینی تراوش از بدنه سدهای خاکی با استفاده از روش های داده کاوی:پایان نامه ارشد عمران

پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 پیش بینی تراوش از بدنه سدهای خاکی با استفاده از روش های داده کاوی

تکه هایی از متن :

  • مصالح مورد استفاده در لایه محافظ شیب­های سراب و پایاب سد

3-3-4-5-1- مصالح ریپ­راپ[1]

برای محافظت شیب سراب سد از سنگ چین منظم (ریپ­راپ) استفاده می­شود. سنگ مورد استفاده در ریپ­راپ باید سخت، یکپارچه، بدون رگه و بادامی باشد. استفاده از سنگ­های ترک­دار، هوازده و حفره­دار برای ریپ­راپ مجاز نمی­باشد.

بلوک­های سنگی باید مکعبی شکل و با اندازه­های مشروحه زیر باشد. سطح سنگ قبل از استفاده باید از مواد زائد مثل روغن و خاک و غیره بوسیله آب تمیز شود. میزان جذب آب سنگ باید به حدی باشد، که در اثر عمل امواج داخل دریاچه ترک و شکستگی و از هم پاشیدگی در سنگ ایجاد نشود.

وزن بزرگ­ترین قطعات سنگ­های ریپ­راپ نباید بیش از 5/2 تن باشد و قطعات با وزن تا 50 کیلوگرم می­توانند حداکر 10 درصد از کل مصالح ریپ­راپ را تشکیل دهند. اندازه متوسط قطعات سنگی ریپ راپ 50 سانتی­متر است و قطعات کوچک­تر باید فضای بین قطعات بزرگ­تر را پر کنند.

 

3-3-4-5-2- لایه محافظ شیب پایاب

برای محافظت شیب پایاب از قطعات سنگی به وزن 100 تا 200 کیلوگرم استفاده می­شود و قطعات کوچک­تر فقط برای استقرار قطعات بزرگ­تر مورد قبول واقع می­شود. سایر خصوصیات سنگ لایه محافظ شیب پایاب باید مطابق مشخصات مورد نیاز برای ریپ­راپ در بند فوق باشد. برای لایه محافظ شیب پایاب از قلوه سنگ­های درشت که خصوصیات موردنظر را دارا می­باشند نیز می­توان استفاده نمود.” (گزارش سیمای سد ستارخان اهر، 1378)

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :پیش بینی تراوش از بدنه سدهای خاکی با استفاده از روش های داده کاوی

Author: 92