پایان نامه عمران درباره هیدروگراف واحد آب زیرزمینی دشت

پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 بررسی هیدروژئولوژی منطقه­ و تهیه نقشه­ های موضوعی ­نظیر نقشه ­های هم­ تراز و هم عمق آب­ زیرزمینی

تکه هایی از متن :

2-2- شهرستان­های مهم منطقه

شهرستانهای اصلی محدوده عبارتند از: شهرستان بابل و بابلسر که در ادامه توضیح مختصری راجع به شهرستانهای واقع در محدوده مطالعاتی بابل- بابلسر آورده شده است.

شهرستان بابل: این شهرستان از شمال به شهرستان بابلسر، از جنوب به رشته کوه البرز، از غرب به شهرستان آمل، و از شرق به شهرستانهای قائمشهر و ساری محدود است. ارتفاع آن از شمال تا ده کیلومتری جنوب بابل از سطح دریاهای آزاد پایین­تر است. مرکز این شهرستان، شهر بابل است. شهرستان بابل بین    ׳5  ْ36 و ׳35  ْ36 عرض شمالی و ’30  ْ52 و ’45  ْ52 طول شرقی واقع شده است. مساحت این شهرستان حدود 1578 کیلومتر مربع است و ارتفاع از سطح دریا 76 متر می­باشد. مرکز این شهرستان، شهر بابل است که بین ”15 ’34  ْ36 عرض شمالی و ”20 ’44  ْ52 طول شرقی واقع شده است. این شهر تقریباً در 50 کیلومتری غرب ساری و با تهران 210 کیلومتر فاصله دارد. جمعیت آن در سرشماری سال 90 برابر با 261733 نفر بوده است (مرکز آمار ایران، 1385). رود بابل در قسمت غربی این شهر روان است. البته امروزه با توجه به ساخت و سازهای فراوان و گسترش فضای شهر این رودخانه تقریباً در قسمت­های مرکزی شهر قرار گرفته است.

شهرستان بابلسر: این شهرستان در قسمت مرکزی استان قرار گرفته و از شمال به دریای خزر، از جنوب به شهرستان بابل، از شرق به شهرستان جویبار و از غرب به شهرستان محمودآباد محدود شده است. مساحت این شهرستان حدود 249 کیلومترمربع است. این شهرستان در حد انتهایی دلتای رودخانه بابلرود قرار دارد و ویژگی­های جغرافیایی آن متأثر از دو عامل طبیعی دریای خزر و رودخانه بابلرود و شرایط شکل­زایی جلگه ساحل دریای خزر می­باشد. مرکز این شهرستان، شهر بابلسر است. در گذشته بابلسر بخش شمالی شهرستان بابل بود که بنا به تصمیمات حکومتی از آن جدا شد. طول جغرافیایی بابلسر  ”30 ’39  ْ52 و عرض آن ’42  ْ36 می­باشد. ارتفاع شهر 7 متر بالاتر از سطح دریای خزر و 22 متر پایین­تر از سطح در یاهای آزاد قرار دارد. جمعیت آن در سرشماری سال 85 برابر با 50500 نفر بوده است (مرکز آمار ایران، 1385).

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :بررسی هیدروژئولوژی منطقه و تهیه نقشه های موضوعی نظیر نقشه های هم تراز و هم عمق آب زیرزمینی

Author: 92