پایان نامه عمران:انتخاب مدل موثر ترافیکی جهت کارکردهای آنالیزی

پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 متدلوژی انتخاب مدل موثر ترافیکی جهت کارکردهای آنالیزی

تکه هایی از متن :

2-4 معرفی و مقایسه نرم افزار شبیه ساز ترافیک

تاکنون نرم­افزارهای بسیاری برای شبیه‌سازی ترافیک تهیه شده‌اند که هر یک کاربرد خاص خود را دارند. در این بخش برخی از این نرم‌افزارها که بیش از بقیه مورد استفاده قرار گرفته و دارای کاربردهای تجاری می‌باشند، معرفی می‌شوند.

2-4-1 نرم‌افزار VISSIMو  VISUM

یک نرم افزار تجاری است که در طی 15 سال گذشته حدود7000 نسخه آن در سراسر جهان توزیع گردیده است. الگوریتم این نرم­افزار نخستین بار در سال 1974 براساس تئوری تعقیب خودرو ارائه گردید. هسته اصلی مدل این نرم­افزار شبیه­ساز متشکل از مدل تعقیب خودرو، قوانین حرکت جانبی شامل، انتخاب خط حرکت، تعویض خط، ادامه مسیر در یک خط مشخص، مدل­های وابسته به رفتار راننده و مباحث انتخاب مسیر می باشد .[4] نرم‌افزار  VISSIM یک نرم‌افزار خردنگر برای تحلیل و مدلسازی شبکه معابر، تقاطعات، سیستم‌های حمل و نقل عمومی، مدیریت پارک و غیره است که با داشتن قابلیت‌ها و دقت برنامه‌ریزی بالاتر نسبت به نرم‌افزارهای SYNCHRO و GETRAM 4.2 قادر به ارائه مشخصات و شاخصهای عملکردی معابر می‌باشد. نرم­افزار VISUM نیز یک نرم افزار کلان­نگر جهت انجام برنامه­ریزی حمل‌ونقل شهری می‌باشد[2].

2-4-2 نرم‌افزار TRANSCAD

این نرم‌افزار برنامه‌ریزی حمل‌ونقل، اولین سیستم اطلاعات جغرافیایی است که مخصوص متخصصان حمل ونقل طراحی شده است تا متخصصان به کمک این نرم­افزار بتوانند اطلاعات حمل­و­نقلی را ذخیره­، نمایش و سازمان‌دهی کرده  و مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند.[5]

2-4-3 نرم­افزار شبیه­سازPARAMIC

یک نرم افزار شبیه­ساز میکروسکوپیک است که در بسیاری از پروژ­ه­ها ترافیکی مورد استفاده قرار می­گیرد و یکی از مهمترین ویژگی­های این نرم­افزار توانایی آن در مدل­سازی میکروسکوپیک یک شبکه بزرگ ترافیکی است، این نرم افزار قادر است 10 کیلومتر مربع از یک شبکه ترافیکی به همراه صدها بخش مجزا و صدها کیلومتر بزرگراه، آزاد راه و راه­های شریانی و همچنین جریان ترافیک و ازدحام وسایل نقلیه را شبیه­سازی کند و سرانجام یک خروجی تصویری با قابلیت نمایش سه بعدی به منظور مدیریت ترافیک و طراحی شبکه معابر ارائه دهد[6].

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :متدلوژی انتخاب مدل موثر ترافیکی جهت کارکردهای آنالیزی

Author: 92