پایان نامه رشته عمران بررسی آزمایشگاهی خواص مکانیکی

پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

بررسی آزمایشگاهی خواص مکانیکی و جمع شدگی بتن سبک حاوی ذرات نانوسیلیس

تکه هایی از متن :

2-6-2. پوکه معدنى

این سنگ به رنگ سفید مایل به زرد تا خاکستری روشن با منافذ باز و بسته نامنظم و سطح ظاهری ناصاف و گوشه دار است. پوکه معدنی در اثر انباشته شدن خاکسترهای آتشفشانی و آهسته سرد شدن آنها همراه با انبساط ناشی از حبابهای بوجود آمده توسط بخار و گازهای موجود در آن بوجود می آید. این سنگ در اطراف کوههای آتشفشانی و بخصوص در حوالی چشمه های آب معدنی دیده می شود. معادن آن بسیار غنی بوده و در بسیاری از نقاط ایران موجود است. در ایران می توان از پوکه های معدنی بستان آباد تبریز و ملارد و زینه (واقع در جاده هزار، از توابع آمل واقع در استان مازندران) نام برد.

وزن مخصوص پوکه کم و در حدود Kg/m3 7 و از لحاظ حرارتی از مقاومت بالایی برخوردار است. نقطه ذوب آن بالا (1342 درجه سانتی گراد) و تا حرارت 760 درجه سانتی گراد تغییر قابل ملاحظه ای در شکل و حجم آن ایجاد نمی شود[16].

2-6-2-1. موارد مصرف پوکه معدنی

1- جهت شیب بندی بامها و کف ساختمان (که سبب عایق شدن صوتی و حراتی سقف میشود)

2- تهیه بلوکهای سبک سقفی و دیواری، موزائیک سبک، برای قطعات سازه ای سبک و غیرسازه ای

3- به عنوان عایق حرارت رودخانه ها، گرمخانه ها و پوشش لوله های حرارتی

2-7. سبكدانه هاي مصنوعي توليد داخل كشور

2-71. پرليت

پرليت نوعي سنگ آتشفشاني با تركيب اسيدي تا حد واسط است كه در محيط آب و يا مرطوب تشكيل مي شود. پرليت داراي بافت شيشه اي است و به سبب همراه داشتن آب، اشكال كروي در آن ايجاد شده است. ميزان آب همراه با پرليت در حدود 2 تا 5 درصد است. بعضي از دانشمندان معتقدند پرليت از هيدراسيون اسبيدين عامل گرديده است و آب موجود در آن به صورت مولكولي و هيدروكسيل است. نسبت مقدار اين دو نوع آب در پرليت به ميزان فراواني اكسيد كلسيم و منيزيم بستگي دارد. پرليتها ناپايدارند و با گذشت زمان شروع به تبلور مي كنند و سپس خاصيت اصلي خود را از دست مي دهند. بيشتر پرليتهاي مرغوب به دوران سوم و چهارم زمين شناسي تعلق دارند[20].

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :بررسی آزمایشگاهی خواص مکانیکی و جمع شدگی بتن سبک حاوی ذرات نانوسیلیس

Author: 92