پایان نامه در مورد بهره وری منابع انسانی در فاز اجرایی چرخه حیات پروژه های ساخت و ساز شهری

پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

بهره وری منابع انسانی در فاز اجرایی چرخه حیات پروژه های ساخت و ساز شهری

تکه هایی از متن :

 

  • عوامل مهم تشکیل تیم پروژه
  • استخدام نیروی کار چند مهارته.

در تشکیل تیم پروژه استفاده از نیروی کار چند مهارته جایگاه خاصی دارد. زیرا اغلب شرکت ها برای جلوگیری از صرف هزینه در استخدام چندین نفر، ترجیه می دهند تعداد کمتری را جذب کنند، ولی همین تعداد کم تخصص های بیشتری را در خود داشته باشند.

  • کمبود نیروی کار ماهر به دلیل بالا بودن هزینه دوره های آموزشی.

در بخش به روز رسانی های برنامه تیم پروژه باید به کمبود نیروی کار ماهر به دلیل بالا بودن هزینه
دوره های آموزشی نیز توجه داشت، زیرا وجود کمبود نیروی کار ماهر در پروژه ها باعث پایین آمدن
بهره وری می شود. از طرف دیگر برای جبران این نقیصه در بین منابع انسانی باید دوره های آموزشی برگزار نمود که همیشه این دوره ها هزینه های زیادی را در بر دارند.

  • شناسایی نقاط ضعف و قوت انتصاب نیروها، در پروژه های مشابه رقیب.

در بخش انتصاب نیروها باید همیشه از تجربیاتی که در پروژه های مشابه رخ می دهد دقت نمود. با بررسی این انتصابات باید به نقاط قوت و ضعف آنها توجه نمود و از مسیر و روند کار آنها باید
الگو برداری کرد.

  • ملزم نشدن و عدم حمایت شرکتها و سازمانها از سوی نهادهای دولتی جهت استفاده ازکارگران ماهر.

در بخش به روز رسانی برنامه پروژه باید استفاده از کارگران ماهر به صورت، الزامی از طرف دولت برای شرکت ها و سازمان ها ابلاغ گردد. این الزام می تواند با وضع قوانین و مقرراتی که قابل اجرا باشد، به حمایت از شرکت ها و سازمان ها، همین طور از کارگران و نیروی کار برآید، که شاهد بالا رفتن کیفیت ساخت و ساز های شهری و هم بالا رفتن بهره وری منابع انسانی باشیم، که نتیجه آن افزایش عمر مفید ساختمان ها است که در ایران از استانداردهای جهانی بسیار پایین تر است.

  • زمانبندی اندوخته برای مواقع احتیاط.

در قسمت تقویم منابع، دوره های زمانی که هر عضو تیم پروژه کار می کند را مستند می سازد. ایجاد یک جدول زمانبندی موثق برای رسیدن به افراد و محدودیت های زمانبندی به پروژه کمک می کند. در طراحی این جدول بهتر است زمان هایی را برای مواقع احتیاط افراد در نظر گرفت که به صورت اندوخته و ذخیره در مواقع لازم از آن استفاده نمود.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :بهره وری منابع انسانی در فاز اجرایی چرخه حیات پروژه های ساخت و ساز شهری

Author: 92