پایان نامه درباره بررسی آزمایشگاهی فرسایش در پایین دست حوضچه های آرامش برای خروجی لوله ها

پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 بررسی آزمایشگاهی فرسایش در پایین دست حوضچه­ های آرامش برای خروجی لوله ­ها

تکه هایی از متن :

2-1 مقدمه

يکي از بخش‏هاي مهم هر تحقيق را مرور منابع شامل مي‏شود. همان­طور که در فصل قبل بدان اشاره شد، مطالعات زیادی در ضمینه حوضچه­های آرامش در خروجی لوله­ها انجام گرفته است که امکان بیان کامل آن­ها در این فصل میسر نمی­باشد. لذا در این فصل به بررسی خلاصه­ای از تحقیقات و پژوهش­های انجام شده در داخل و خارج از کشور روی حوضچه­های آرامش در خروجی لوله­ها پرداخته شده است، با بررسی منابع مختلف به خلأ تحقیقاتی در این ضمینه پی می بریم و در نهایت به چهارچوب این طرح تحقیقاتی می­رسیم.

2-2 سابقه تحقیق

2-2-1 سابقه تحقیق در ایران

با بررسی های انجام گرفته مشخص شد تا زمان نگارش این پایان نامه هیچ تحقیق مستندی در داخل کشور عزیزمان روی حوضچه های آرامش در خروجی لوله ها انجام نگرفته است، لذا تمامی منابع مورد استفاده در این تحقیق حاصل از مطالعات انجام گرفته در خارج از کشورمان می­باشد.

2-2-2 سابقه تحقیق در سایر کشورها

حوضچه­های آرامش سازه­هایی واسط جهت کاهش انرژی جریان در خروجی لوله­ها هستند به طوری که جریان بالادست حوضچه پایداری کف و کانال بعد از حوضچه را تهدید نکند. در حوضچه آرامش انرژی سینتیک جریان  توربولانس­هایی را ایجاد می کند و در نهایت به صورت گرما و صوت از بین می­رود. نوع حوضچه آرامش و موقعیت آن به طور عمده به عدد فرود جریان ورودی بستگی دارد (USBR, 1978).

جریان خروجی از لوله به صورت یک جت سه بعدی متمرکز خارج می شود برای کاهش بیشتر انرژی، جت باید در عرض کانال به صورت کامل پخش شود حوضچه­های آرامش متنوعی برای خروجی لوله­ها معرفی شده اند که در ادامه شرح داده می شوند و معایب و محاسن هر کدام بیان می شوند.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :بررسی آزمایشگاهی فرسایش در پایین دست حوضچه­ های آرامش برای خروجی لوله­ ها

Author: 92