پایان نامه ارشد عمران درباره میخ کوبی

پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 طراحی سازه نگهبان گود برداری به روش ترکیبی میخکوبی و انکراژ به وسیله روش عددی

تکه هایی از متن :

1-2 روش تحقیق

در این پژوهش به بررسی پارامتر­های مؤثر بر روش میخ­کوبی و روش ترکیبی میخ­کوبی و انکر پرداخته می­شود. بررسی اثر زاویه میخ­ها و نسبت طول آن‌ها به ارتفاع گود، در گودهای با عمق­های مختلف و اثر هر یک از پارامترهای فوق بر روی جابه­جایی و ضریب پایداری سازه نگهبان بررسی می­گردد، همچنین چیدمان­های مختلف انکر گذاری را در حالت جایگذاری انکر به‌جای میخ‌خاک برای شرایط وجود و نیز عدم وجود میخ‌خاک میان انکرها در عمق­ها و چیدمان­های مختلف طولی میخ‌خاک درروش ترکیبی بررسی کرده و تأثیر چیدمان برای گودهای مختلف و چیدمان­های طولی متنوع میخ­خاک بررسی می­­شود، سپس نتایج حاصل برای سازه میخ­کوبی و سازه ترکیبی برای زوایا و طول­های مختلف میخ­خاک و ارتفاع­های مختلف گودبرداری مقایسه می­شود.

1-3 لزوم انجام تحقیق

در سال‌های اخير با توجه به توسعه و گسترش شهرها و افزایش تراكم جمعيت، تعداد طبقات زیرزمین و عمق گودبرداری افزایش‌یافته است .پایداری خاک به‌عنوان یکي از مسائل مهم در مهندسي ژئوتکنيک مطرح است .لذا شناسایي و اجرای روش‌هایی كه به كمک آن‌ها بتوان این مشکلات را تا حد امکان رفع نمود لازم و ضروری به نظر می‌رسد. در بعضی موارد كار ساخت نيازمند گودبرداری با شيب قائم است. نياز به سيستم نگهداری موقتي دارد تا دیواره‌های گود عميق را پایدار نگه دارد. سرعت و كيفيت ساخت پروژه را ارتقاء دهد و اطمينان حاصل دهد كه آسیب‌های جاني و مالي محتمل رخ نمي­دهد. طراحي سیستم‌های نگه‌دارنده گودهای عميق نيازمند تحليل دقيق، طراحي و مانيتور كردن عملکرد آن است. در سال­های اخیر استفاده از سیستم­های ترکیبی موردتوجه قرارگرفته است که سازه ترکیبی میخ­کوبی و انکر یکی از آن‌هاست و اهمیت این روش ترکیبی در این است که این روش علاوه بر تامین پایداری کافی و کنترل تغییرشکل­های سازه نگهبان، هزینه­های اجرایی  را نیز کاهش می­دهد که در گودبرداری­های عمیق مزایای این روش نسبت به سایر روش­ها بارزتر است. در این پژوهش این سیستم ترکیبی جدید بررسی می­شود.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :طراحی سازه نگهبان گود برداری به روش ترکیبی میخکوبی و انکراژ به وسیله روش عددی

Author: 92