پایان نامه ارشد عمران تبیین آزمایشگاهی خواص مکانیکی

آگوست 29, 2016 Off By 92
پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

بررسی آزمایشگاهی خواص مکانیکی و جمع شدگی بتن سبک حاوی ذرات نانوسیلیس

تکه هایی از متن :

2-7-1-2. كاربرد پرليت

مصارف مهم پرليت منبسط شده عبارت است از تهيه بتن سبك وزن، پركنندگي، عايق حرارتي و صوتي، كشاورزي و به عنوان صافي و ساينده است.

پرليت را مي توان به نسبتهاي مختلف با سيمان مخلوط كرد و از آن قطعه هاي سبك وزن تهيه كرد. ملات پرليت از ملات سيمان سبكتر، هدايت گرمايي آن كم و جذب صداي آن بيشتر است. در رنگ سازي، پلاستيك، لاستيك و عايق بندي فضاي خالي ديوارهاي دو جداره بكار مي رود. صفحات پرليتي را به كمك پرليت و يك ماده چسباننده نظير گچ مي توان تهيه نمود. اين صفحات وزن كم دارند و به عنوان عايقهاي خوب حرارتي و صوتي بكار مي روند. صفحات جذب صدا از مخلوط پرليت و آزبست پرس شده تهيه مي گردد. در ضمن پرليت خام در صنايعي همچون سراميك، سانيره ها ، ساخت الكترود، تهيه سيمان، مواد منفجره، متالوژي، توليد زئوليت مصنوعي، فيلتر و صافي و ساخت فيبر شيشه اي كاربرد دارد[20].

2-7-1-3. منابع پرليت در كشور و جهان

ذخاير بزرگي از پرليت در شرق جاده ميانه-تبريز در ناحيه سفيد خانه (46 كيلومتري شمال شرقي ميانه) اطراف آبادي طارم (در غرب ميانه) كشف گرديده است. ميزان ذخيره معدن سفيد خانه در حدود 50 ميليون تن گزارش گرديده است. با اكتشافات انجام شده توسط اداره كل معادن و فلزات خراسان، ذخاير با ارزشي در اطراف بيرجند، فردوس و طبس كشف گرديده است. در ديگر نقاط ايران و از جمله در استان سيستان و بلوچستان و شهرهاي نائين و كاشان نيز ذخاير پرليت كشف شده است. ميزان پرليت مصرفي جهان در سال 1997، 8/1 تا 9/1 ميليون تن گزارش شده است. كشورهاي مهم توليد كننده پرليت عبارتند از: آمريكا، روسيه، يونان، ايتاليا، ژاپن و …[20]

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :بررسی آزمایشگاهی خواص مکانیکی و جمع شدگی بتن سبک حاوی ذرات نانوسیلیس