پایان نامه ارشد عمران بررسي عملكرد و رفتار قابهاي بتن آرمه با جداسازهاي لرزه‌اي

آگوست 21, 2016 Off By 92
پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

بررسي عملكرد و رفتار قابهاي بتن آرمه با جداسازهاي لرزه‌اي

تکه هایی از متن :

 

1-3- مقابله يا همراهي (جذب) نيروهاي زلزله:

مقابله با نيروهاي زلزله در سازه‌ها كه پي‌ها و سازه‌ها به صورت يك جسم صلب ساخته‌شده و در برابر نيروهاي زلزله و باد مقاومت مي‌كنند. اين سازه‌ها براي يك زلزله طرح محاسبه مي‌شوند و اگر يك زلزله بيشتر و يا همان زلزله طرح به وقوع بپيوندد ممكن است كه خرابي‌هاي زيادي در سازه نداشته باشيم؛ اما خرابي‌هايي كه در سازه خواهيم داشت، ديگر سازه را قابل‌استفاده نمي‌كند. يعني با وقوع يك زلزله، ديگر ساختمان جايي براي زندگي كردن نيست و بايد به دنبال يك مسكن يا سرپناه جديد باشيم، كه اين خود مقرون به صرفه نيست.

اما همراهي يا جذب نيروهاي زلزله اين امكان را به ما مي‌دهد كه اگر زلزله به وجود آيد، ما مي‌توانيم كمترين خسارت را داشته باشيم و اگر خسارتي ديده باشد مي‌توان با تعويض آن قطعه، سازه دوباره مورد استفاده قرار گيرد كه اين خود يك مزيت بسيار بزرگ است.

اما بايد اين نكته را مدنظر داشت كه سازه‌هاي استاتيكي از نظر قيمت هزينه‌ي كمتری نسبت به سازه‌هاي ديناميكي دارند؛ اما با وقوع يك زلزله باز هم مي‌توان اين نتيجه را گرفت؟ آيا با از بين رفتن يك انسان باز هم مي‌توان اين موضوع را مدنظر داشت؟

همان طور كه چندي پيش بر اثر وقوع يك زلزله در شهر بم ما چندين هزار از هم‌وطن‌هایمان را از دست داديم و در ژاپن با داشتن يك چنين سازه‌اي حتي ساكنان ساختمان وقوع زلزله را احساس نكردند.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :بررسي عملكرد و رفتار قابهاي بتن آرمه با جداسازهاي لرزه‌اي