پایان نامه ارشد عمران بررسي دوام بتن هاي حاوي الياف پلي روپيلن

پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 بررسي تاثير نانوسيليس بر خواص مکانيکي و دوام بتن هاي حاوي الياف پلي پروپيلن

تکه هایی از متن :

2-1. مواد مورد استفاده(Material)

هر يک از مصالح تشکيل دهنده بتن نقش مهمي در ايجاد خصوصيات آن ايفا مي­نمايند. سيمان چسبندگي لازم بين سنگدانه­ها و سنگدانه­ها نيز نقش پرکنندگي و تحمل بارهاي وارده را بر عهده دارند و آب براي عمل هيدراتاسيون و ايجاد رواني و کارايي مخلوط لازم است. در اکثر بتن­ها براي بدست آوردن مشخصات مورد نياز لازم است که از مواد افزودني استفاده شود هرکدام از اين مصالح با کيفيت و کميت خود مي­توانند بر بتن تاثير گذاشته و کيفيت بتن تازه و سخت شده را تحت تاثير قرار دهند. در اين فصل کيفيت و کميت مصالح مورد استفاده براي تهيه نمونه­هاي بتني مورد آزمايش، شرح داده مي­شود.

مواد مورد استفاده براي تهيه نمونه­هاي بتني عبارتند از سيمان، سنگدانه(شن و ماسه)، الياف پلي­پروپيلن، ماده افزودني نانوسيليس، آب و فوق روان­کننده که در ادامه به معرفي مشخصات آنها پرداخته مي­شود.

 

2-1-1. سيمان

سيمان مصرفي براي انجام آزمايش در اين پايان­نامه، سيمان پرتلند پوزولاني کارخانه سيمان اردبيلمي­باشد که وزن مخصوص سيمان مورد استفاده kg/m33130 (مطابق کاتالوگ کارخانه)مي­باشد.

2-1-1-1. سيمان پرتلند پوزولاني (PPC)

سيمان پرتلند پوزولاني از ترکيب بين کلينکر (OPC) با 15 تا 35 درصد ماده پوزولاني بدست مي­آيد. يک ماده پوزولاني اساساً ماده­اي سيليسييا آلوميناتي است که در حالي خودش هيچ خواص سيماني ندارد، در شکل بسيار ريز و در حضور آب، با هيدروکسيد کلسيم واکنش مي­دهد، در دماي معمولي در عمل هيدراسيون تجزيه مي­شود، تا ترکيباتي که خواص سيماني دارند شکل بگيرد. سيمان پرتلند پوزولاني حرارت هيدراسيون کمي توليد مي­کند و نسبت به سيمان پرتلند معمولي مقاومت بيشتري در برابر حمله آبهاي مهاجم نشان مي­دهد. بعلاوه، آب انداختگي هيدروکسيد کلسيم را وقتي در سازه­هاي آبي استفاده شوند، مي­کاهد، بويژه در ساخت و سازهاي دريايي  و آبي و ساير ساخت و سازهاي بتني حجيم مفيد مي­باشد. بطور کلي سيمان پرتلند پوزولاني مي­تواند در جايي که سيمان پرتلند معمولي قابل استفاده است، بکار برده شود. هرچند، مهم است توجه شود که افزودن پوزولان سبب ايجاد مقاومت در سنين اوليهنمي­شود. مقاومت­هاي مشابه سيمان پرتلند معمولي را تنها مي­توان در سنين بالاتر انتظار داشت. ترکيب سيمان مصرفي در جدول2-1 آورده شده است.

جدول 2-1. ترکيب سيمان مصرفي

ترکيبات C3S C2S C3A C3AF
درصد 60-35 35-20 11-9 12-9

 

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :بررسي تاثير نانوسيليس بر خواص مکانيکي و دوام بتن هاي حاوي الياف پلي پروپيلن

Author: 92