پایان نامه ارشد رشته عمران خواص مکانیکی بتن سبک حاوی ذرات نانوسیلیس

پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

بررسی آزمایشگاهی خواص مکانیکی و جمع شدگی بتن سبک حاوی ذرات نانوسیلیس

تکه هایی از متن :

2-8-3-2. معايب بتن سبک پلی استایرنی

متأسفانه اين نوع بتن هم از نظر اجرا و هم از نظر مشخصات فنى داراى معايبى است که عبارتند از:

1- اجرای سخت: اجرای بتن پلی استایرنی به چند دلیل مشکل و پردردسر است؛ اول اینکه چون دانه ها سبک هستند، در هوا پخش می شوند که از نظر آلودگی و مزاحمت در کار, دردسر ساز است. دوم اینکه چون دانه ها دارای بار الکتریکی می باشند، ملات به سطح دانه ها خوب نمی چسبد و سوم اینکه نمی توان این بتن را با روش های معمول کوبیده و ویبره نمود (دانه ها به علت سبکی به بالای مخلوط آمده و مخلوط ناهمگن می گردد و ساخت بتن همگن مشکل است. البته برای همگن کردن آن یکسری مواد افزودنی همگن کننده تولید و بکار گرفته شده که تا حدودی این مشکل را حل نموده است).

2- مقاومت کم در برابر آتش: بتن پلی استایرنی به علت ضعف پلی استایرن در مقابل آتش دارای مقاومت آتش سوزی پایین می باشد.

3- جمع شدگی و خزش بتن پلی استایرنی زیاد است، به طوری که معمولاً استانداردهای لازم را برآورده نمی کند. در این مورد نیز چنانچه از خاکستر بادی یا میکروسیلیس استفاده شود تا حدودی این خواص بهبود می یابد.

2-9. بتن با مقاومت بالا

در طي سال ها تعريف از بتن با مقاومت بالا به دليل افزايش مقاومت بتن مورد استفاده كارگاهي تغيير يافته است. بتن با مقاومت بالا بتني در نظر گرفته مي شود كه مقاومت آن به ميزان قابل توجهي از بتن هاي معمولي بيشتر باشد. استاندارد23  CSAA بتن با مقاومت بالا را بتني با مقاومت فشاري بالاتر از MPa70 تعريف مي كند[22]. به دليل ناآگاهي دست اندركاران بتن در مورد خواص بتن با مقاومت بالا استفاده از اين نوع بتن ها بسيار محدود است. بايد توجه كرد كه اجراي بتن با مقاومت بالا نياز به دانش و مهارت فني بالاتر نسبت به بتن هاي معمولي دارد. بايد سعي كرد با تربيت نيروي فني ماهر اجراي اين بتن را متداول ساخت و از خواص مطلوب آن بهره برد. با استفاده از مواد افزودني نظير پوزولانها، روان كننده ها و … مي توان به مقاومت دلخواه دست يافت.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :بررسی آزمایشگاهی خواص مکانیکی و جمع شدگی بتن سبک حاوی ذرات نانوسیلیس

Author: 92