پایان نامه ارشد رشته عمران اثرات تغییر اقلیم بر منحني فرمان بهره برداري سدها

پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 بررسي اثرات تغییر اقلیم بر منحني فرمان بهره ­برداري سدها

تکه هایی از متن :

پیشنهادات

  • استفاده از مدل­های متفاوت ریز مقیاس نمایی در یک حوزه آبریز ممکن است نتایج متفاوتی بدهد، در واقع تغییرات نتايج مورد بررسی تا حد زیادی به انتخاب مدل GCM و روش ریز مقیاس نمائی بستگی دارد. همچنین دقت مدل هیدرولوژیکی شبیه ساز حوضه نیز تاثیر زیادی در نتایج بدست آمده در این گونه مطالعات دارد و هرچه مدل با شرایط حوضه سازگارتر بوده و بهتر بتواند شرایط واقعی حوضه را شبیه سازی کند، نتایج دقیق­تری بدست می‌آید و شرایط آینده تحت تاثیر تغییر اقلیم با دقت بالاتری پیش بینی می­شود. در واقع توجه به این نکته ضروری است که نتايج بدست آمده تنها برآوردي از محدوده تغييرات ممكن براي متغيرهاي هواشناسي و هيدرولوژيكي منطقه در دوره­هاي آتي مي­باشد. به عبارت ديگر در نظر گرفتن عدم قطعيت­هاي مربوط براي رسيدن به نتايج كاربردي در ادامه كار لازم مي­باشد.
  • تاثیر افزایش جمعیت و تغییر نیازها و نیز تغییر در کاربری اراضی در این مطالعه در نظر گرفته نشده است، می­توان مطالعات بعدی را با درنظر گرفتن سناریوی تغییر اقلیم تحت تاثیر این تغییرات انجام داد. همچنین بررسی تاثیرات تغییر اقلیم در آینده دور و افق 2100 می­تواند نتایج و تغییرات مشهودتری نسبت به نتایج این مطالعه بدست دهد و متناسب با آن می­توان سیاست­های سازگاری با شرایط جدید را اتخاذ نمود.
  • در تحقیق حاضر تنها یکی از مدل­های بهینه سازی مخزن مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته. جهت بررسی بیشتر می­توان از مدل­های دیگر جهت تهیه منحنی فرمان مخزن استفاده کرد. همچنین روش برنامه ریزی پویا به دلیل زمان بر بودن نسبت به سایر روش­ها برتری ندارد و می­توان درصورت اهمیت پارامتر زمان، از دیگر روش­های مناسب استفاده کرد.

در انتها امید است که تلاش صورت گرفته با وجود کاستی­هایی، گامی کوچک در زمینه مدیریت و برنامه ریزی در بهره برداری از مخازن کشور بوده و مورد استفاده علاقه مندان قرار گیرد.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد : بررسي اثرات تغییر اقلیم بر منحني فرمان بهره ­برداري سدها

Author: 92