پایان نامه ارشد رشته عمران اثرات تغییر اقلیم بر منحني فرمان بهره برداري سدها

آگوست 27, 2016 Off By 92
پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 بررسي اثرات تغییر اقلیم بر منحني فرمان بهره ­برداري سدها

تکه هایی از متن :

پیشنهادات

  • استفاده از مدل­های متفاوت ریز مقیاس نمایی در یک حوزه آبریز ممکن است نتایج متفاوتی بدهد، در واقع تغییرات نتايج مورد بررسی تا حد زیادی به انتخاب مدل GCM و روش ریز مقیاس نمائی بستگی دارد. همچنین دقت مدل هیدرولوژیکی شبیه ساز حوضه نیز تاثیر زیادی در نتایج بدست آمده در این گونه مطالعات دارد و هرچه مدل با شرایط حوضه سازگارتر بوده و بهتر بتواند شرایط واقعی حوضه را شبیه سازی کند، نتایج دقیق­تری بدست می‌آید و شرایط آینده تحت تاثیر تغییر اقلیم با دقت بالاتری پیش بینی می­شود. در واقع توجه به این نکته ضروری است که نتايج بدست آمده تنها برآوردي از محدوده تغييرات ممكن براي متغيرهاي هواشناسي و هيدرولوژيكي منطقه در دوره­هاي آتي مي­باشد. به عبارت ديگر در نظر گرفتن عدم قطعيت­هاي مربوط براي رسيدن به نتايج كاربردي در ادامه كار لازم مي­باشد.
  • تاثیر افزایش جمعیت و تغییر نیازها و نیز تغییر در کاربری اراضی در این مطالعه در نظر گرفته نشده است، می­توان مطالعات بعدی را با درنظر گرفتن سناریوی تغییر اقلیم تحت تاثیر این تغییرات انجام داد. همچنین بررسی تاثیرات تغییر اقلیم در آینده دور و افق 2100 می­تواند نتایج و تغییرات مشهودتری نسبت به نتایج این مطالعه بدست دهد و متناسب با آن می­توان سیاست­های سازگاری با شرایط جدید را اتخاذ نمود.
  • در تحقیق حاضر تنها یکی از مدل­های بهینه سازی مخزن مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته. جهت بررسی بیشتر می­توان از مدل­های دیگر جهت تهیه منحنی فرمان مخزن استفاده کرد. همچنین روش برنامه ریزی پویا به دلیل زمان بر بودن نسبت به سایر روش­ها برتری ندارد و می­توان درصورت اهمیت پارامتر زمان، از دیگر روش­های مناسب استفاده کرد.

در انتها امید است که تلاش صورت گرفته با وجود کاستی­هایی، گامی کوچک در زمینه مدیریت و برنامه ریزی در بهره برداری از مخازن کشور بوده و مورد استفاده علاقه مندان قرار گیرد.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد : بررسي اثرات تغییر اقلیم بر منحني فرمان بهره ­برداري سدها