پایان نامه ارشد توسعه منحنی های شکنندگی برای ارزیابی لرزه ای سازه های فولادی

پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 توسعه منحنی های شکنندگی برای ارزیابی لرزه ای سازه های فولادی

تکه هایی از متن :

4-4 معرفی اجمالی نرم افزار OpenSees

نرم افزار OpenSees  یک نرم افزار اجزا محدود است که بوسیله Mazzoni ، Scott، Mc Kenna و Fenves  تهیه شده و همچنان در حال توسعه می باشد. این نرم افزار مجموعه کاملی از انواع المان ها، مصالح و روش های مختلف تحلیل است.

نرم افزار OpenSees  بطور تخصصی در حوزه سیستم های عملکردی خاک و سازه تحت زلزله طراحی شده و با این هدف ار سال 1990 تاکنون در حال بررسی و توسعه می باشد. این نرم افزار همان طور که از نامش پیداست به صورت رایگان از طریق آدرس های اینترنتی در دسترس همگان بوده و کد برنامه نویسی آن به صورت باز است. این نکته مهم که از جمله مزایای نرم افزار مذکور بشمار می آید سبب شده که اصلاح کمبودها و تکمیل تدریجی نرم افزار توسط کلیه افرادی که در سراسر دنیا از آن استفاده می کنند امکان پذیر باشد که در نتیجه عیوب آن شناسایی شده و تغییرات و اصلاحات با سرعت فوق العاده ای صورت گیرد. نرم افزار مذکور در زمینه های مختلف مدلسازی و تحلیل سازه ها دائما در حال پیشرفت است و به صورت باورنکردنی در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد.

4-4-1 ویژگی های نرم افزار OpenSees

  1. کتابخانه ای از انواع مصالح، المان ها و دستورات آنالیز سبب می شود که این نرم افزار یک ابزار قدرتمند برای شبیه سازی عددی سیستم های سازه ای و ژئوتکنیکی به شمار آید.
  2. OpenSees دارای آرشیو کاملی از مؤلفه هاست که همواره در حال رشد و توسعه بوده و در یک سطح پیشرفته ای برای شبیه سازی عددی است.
  3. محیط OpenSees براساس زبان برنامه نویسی متنی است که کاربر را قادر می سازد فایل های ورودی متنوع تری بسازد.
  4. کاربر قادر خواهد بود مصالح، المان ها و ابزار های تحلیل جدید ساخته و آن را به OpenSees  اضافه کند.
  5. ایجاد انواع مدل های خطی و غیر خطی سازه ای و ژئوتکنیکی در OpenSees امکان پذیر است.
  6. انواع شبیه سازی ها از قبیل تحلیل استاتیکی غیرخطی پوش آور، تحلیل دینامیکی غیرخطی تاریخچه زمانی، تحلیل دینامیکی افزایشی و… در این نرم افزار امکان پذیر است.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :توسعه منحنی های شکنندگی برای ارزیابی لرزه ای سازه های فولادی

Author: 92