پایان نامه ارشد :تحلیل دو بعدی تنش – کرنش در محیط های سنگی اطراف تونل با رفتار الاستو- پلاستیک غیر خطی تحت بارهای برشی با روش اجزای محدود

پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

  تحلیل دو بعدی تنش-کرنش در محیط های سنگی اطراف تونل با رفتار الاستو- پلاستیک غیر خطی تحت بارهای برشی با روش اجزای محدود 

تکه هایی از متن :

­نتیجه­ گیری و پیشنهادات:

در این قسمت سعی خواهیم کرد تفسیری بر روی نتایج و پیشنهاد­ها ونتیجه­گیری­هایی مناسب جهت درک بهتر نتایج ارائه دهیم.گرچه این قسمت ممکن از لحاظ حجم ناچیز و محدود باشد اما مطمئناً دارای نکات مهمی خواهد بود.

1- ­همانطور که از محاسبات رگرسیون و ترسیم منحنی­های معیار­ها پیداست دقت معیار هوک -براون در بهینه­سازی داده­ها از معیار بنیاوسکی بسیار بیشتر است. معیار هوک-برا.ن برخلاف معیار بنیاوسکی تا حدودی نقاط تحت تنش منفی را نیز پوشش می­دهد در حالی که معیار بنیاوسکی در هر نقطه­ای از تونل با رفتار کششی گسیخته خواهد شد. در نتیجه استفاده از معیار هوک-براون برای تحلیل و آنالیز محیط­های سنگی توصیه می­گردد. به جرات می­توان گفت، به خاطر دقت رگرسیون بالای معیار هوک-براون، این معیار پر­کاربردترین معیار گسیختگی محیط­های سنگی می­باشد.

2-گرچه برای مقایسه بین دو معیار نیاز به تحلیل چندین تونل با شکل­های مختلف و تحت شرایط بارگذاری متفاوت می­باشد، اما از همین تک مدل نیز می­توان فهمید که معیار بنیاوسکی نقاط گسیختگی اطراف تونل را با وسعت بیشتری نشان می­دهد و این یعنی معیار بنیاوسکی در طراحی تونل­ها و فضاهای زیر زمینی محافظه­کارانه­تر است.

3- مقایسه بین تحلیل الاستیک و الاسنوپلاستیک بجا نمی­باشد زیرا در این پژوهش باید ناحیه گسیختگی مربوط به همین نمونه سنگی در محیط واقعی را نیز داشته باشیم تا بفهمیم کدام تحلیل به واقعیت نزدیکتر است. با تمام این تفاسیر ذکر این نکته ضروری به نطر می­رسد که نتایج مربوط به تحلیل الاستو =پلاستیک هوک-براون نسبت به نتایج الاستیک بسیار محافظه­کارانه­تر است.

4-با طی روند ذکر شده در پایان­نامه می­توانیم با داشتن نتایج آزمایشات 3 محوری، ضرایب متناظر برای معیار­های گسیختگی مختلف دیگر را بدست آورد که این متناظر سازی ضرایب امکان مقایسه نواحی گسیختگی یک سازه­زیر زمینی تحت معیار­های مختلف را به ما می­دهد. با طی این روند امکان بسط نرم­افزار نوشته شده برای محققین بعدی فراهم می­آید.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد : تحلیل دو بعدی تنش-کرنش در محیط های سنگی اطراف تونل با رفتار الاستو- پلاستیک غیر خطی تحت بارهای برشی با روش اجزای محدود 

Author: 92