پایان نامه ارشد ارزیابی عملکرد مهاربند کمانش ناپذیر و تعیین پارامترهای عملکرد لرزه ای مورد استفاده استاندارد 2800 ایران

پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 ارزیابی عملکرد مهاربند کمانش ناپذیر و تعیین پارامترهای عملکرد لرزه ای مورد استفاده استاندارد 2800 ایران

تکه هایی از متن :

3-1- معرفی نرم افزار opensees

opensees (Open System for Earthquake Engineering Simulation) یک نرم افزار شیءگرا  برای کاربردهای شبیه سازی در مهندسی زلزله با استفاده از روش های اجزا محدود است. نرم­افزار opensees  توسط اعضای دانشگاه کالیفرنیا (PEER center) تهیه و پخش شده است و به صورت رایگان قابل دانلود می­باشد. هدف ازتهیه نرم­افزار opensees پیشبرد هر چه بیشتر تحقیقات در زمینه مهندسی زلزله می­باشد [35].

این نرم افزار توسط زبان برنامه نویسی شیءگرای C++ توسعه داده شده است، همچنین از زبانTCL  (Tool Command Language) نیز برای واردکردن دستورات و پروسیجرها توسط کاربراستفاده شده است. مهمترین ویژگی opensees  کدباز بودن آن است که از این طریق کاربر می­تواند به اصل سیستم نرم­­افزاری دسترسی داشته باشد. ازطریق تایپ دستورات که به زبان TCL نوشته شده­اند، کاربر می­تواند هندسه مدل، بارگذاری، ساختار کمی مواد استفاده شده، روش آنالیز و… را تعریف کند. TCL یک زبان اسکریپتی بر مبنای رشته است که دارای ویژگی های زیر می باشد:

  • متغیرها و جایگزینی مقادیر آن ها
  • انجام محاسبات ریاضی
  • استفاده از ساختارهای شرطی(if , while, for, foreach)
  • استفاده از زیربرنامه ها(Procedures )
  • ساخت فایل و عملیات بر روی فایل ها

براي استفاده بهينه از زبان برنامه نويسي TCL، بايد اين زبان با روش اجزا محدود همگرا شود كه طبقه­بندي زير پس از اين همگرا شدن به دست خواهد آمد:

  • مدلسازی (Modeling) : تعریف گره ها، المان ها ، بارگذاری ها ، مواد و قیود.
  • آنالیز (Analysis) : مشخص کردن روش آنالیز
  • تعیین خروجی ها (Output specification) : انتخاب خروجی ها برای نمایش پس از آنالیز

در  openseesواحد خاصي براي تعريف اعداد وجود ندارد، واحد را از اول يك مقدار تعيين مي كنيم و مقادير را بر حسب واحد انتخابی وارد کرده و در انتها تمامي نتايج برنامه بر اساس واحدهاي داده شده ارائه  مي شود.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :ارزیابی عملکرد مهاربند کمانش ناپذیر و تعیین پارامترهای عملکرد لرزه ای مورد استفاده استاندارد 2800 ایران

Author: 92