پایان نامه ارشد: آرایش بهینه‌ی نصب مصالح FRP در مقاوم‌سازی برشی تیرهای بتن مسلح

پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

آرایش بهینه‌ی نصب مصالح FRP در مقاوم‌سازی برشی تیرهای بتن مسلح با روش تعبیه در نزدیک سطح

تکه هایی از متن :

2-4-2-6 دوام

ويژگي‌هاي مكانيكي بسياري از مواد FRP در صورت مجاورت با عوامل محيطي نظير رطوبت، مواد شيميايي و دماي بالا كاهش می‌يابد. در اين زمينه خصوصيات چسبندگي و مقاومت كششي ميلگردهايFRP ، پارامترهاي مهمي براي سازه‌هاي بتن‌مسلح مي‌باشند. لازم به ذكر است كه بيشتر اطلاعات داده شده توسط توليدكنندگان FRP در شرايط آزمايشگاهي بوده و وظيفه در نظر گرفتن اثر شرايط محيطي به عهده‌ی طراح و مشاور طرح مقاوم‌سازی مي‌باشد.

2-4-2-7 نگهداری و جابجايی

مصالح FRP به تنهايي خطر سلامتي براي كاربران بوجود نمی‌آورند. اين درحالي است كه مصالح تشكيل دهنده آنها(الياف و چسب‌های صنعتی) مي‌توانند نگرانی‌های زيست محيطی ايجاد نمايند. پس برای نگهداری و جابه جايی اين مواد و در صورت نياز براي معدوم كردن مصالح اضافي مي‌بايست برگه‌هاي اطلاعات ايمني مصالح (MSDS[1]) كه عموماً به همراه مصالح وارد كارگاه مي‌شود با دقت مطالعه و در صورت بروز هر مشكل بر طبق آنها عمل گردد. در هنگام نصب ورقهای FRP و استفاده از چسب‌های صنعتی و ديگر مواد شيميايی استفاده از پوشش های مناسب و جلوگيری از تماس اين مواد با پوست و تنفس گازهای منتشر شده مي‌تواند اقدام پيش‌گيرانه‌ی مناسبی تلقی شود.

2-5 انواع محصولات FRP

2-5-1 میله[1] های کامپوزیتی

میله‌های ساخته شده از كامپوزیت‌های FRPمحصولاتی هستند كه جانشین میلگردهای فولادی در بتن آرمه خواهند شد. كاربرد این میله‌ها به دلیل عدم خوردگی، مساله كربناسیون و كلراسیون را كه از جمله مهم‌ترین عوامل مخرب در سازه‌های بتن آرمه هستند، حل خواهند نمود. به‌دلیل اینکه میلگردهای FRP دارای یک رفتار غیر شکل‌پذیر می‌باشند، بیشترین مورد استفاده این میلگردها، در سازه‌ هایی است که مهمترین مشکل آنها خوردگی یا مشکلات الکترومغناطیسی می‌باشد. رفتار مکانیکی میلگرد‌های  FRP با میلگردهای فولادی تفاوت دارد؛ لذا نحوه طراحی سازه های بتنی با استفاده از میلگرد های FRP دارای تغییراتی نسبت به میلگرد‌های فولادی می‌باشد. میلگرد‌های فولادی دارای رفتار تقریبا همسانگرد می‌باشند ولی میلگرد‌های FRP دارای رفتار ناهمسانگرد هستند. این رفتارناهمسانگرد در مقاومت برشی و رفتار چسبندگی میلگردهای FRP به بتن تاثیر می‌گذارد. مصالح FRP بر خلاف مصالح فولادی، رفتارالاستیک خطی از خود نشان می‌دهند. درشکل زیر میلگرد‌های FRP نشان داده شده ‌است.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :آرایش بهینه‌ی نصب مصالح FRP در مقاوم‌سازی برشی تیرهای بتن مسلح با روش تعبیه در نزدیک سطح

Author: 92