مقایسه سطح اطمینان قاب های فولادی مهاربندی همگرا طراحی شده با ضوابط مبحث دهم :پایان نامه عمران

پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 مقایسه سطح اطمینان قاب های فولادی مهاربندی همگرا طراحی شده با ضوابط مبحث دهم

تکه هایی از متن :

 

2-1- مقدمه

با بررسي اجمالي، از نظر اقتصادي مقرون به صرفه نمی‌باشد که در مناطق لرزه­خيز ودر زلزله‌های معمولی، طراحي ساختمان‌ به گونه‌ای باشد كه رفتار سازه‌، در محدوده الاستيك باقي بماند. در گذشته رفتار سازه‌ها در محدوده الاستيك و بسته به شدت لرزه‌خيزي منطقه و اهميت سازه طرح می‌شدند ولي اكنون در طراحی لرزه‌اي و مقرون به صرفه بایستی از رفتار جذب كنندگي انرژي با تغییرشکل‌های غير‌ارتجاعي در مقابل زلزله شديد استفاده شود. طراحي لرزه‌اي سازه‌ها معمولاً بر اين اساس صورت مي‌گيرد كه اعضایي در سازه باشند كه در زلزله‌هاي شديد، رفتار غیر‌ارتجاعی از خود نشان داده و انرژي لرزه‌اي را جذب نمايند[11].

 

2-2- مرور تاريخچه طراحي بادبندهاي CBF و فلسفه طراحي لرزه‌اي

طراحي بر پايه اتلاف انرژي، مستلزم تعيين ضريب رفتار سازه‌اي (ضريب كاهش نيرویي زلزله) از طريق ايده‌ال­سازي طيف پاسخ الاستيك مي‌باشد. در طراحي لرزه‌اي كه مبتني بر طرح ظرفيتي است، مودهاي شكست براي اعضاي سازه­اي كنترل می‌شود، طوري كه سازه شامل مناطق شكل‌پذير از پيش تعيين شده و ضريب افزايش مقاومت براي ساير اعضاي سازه­اي می‌باشد.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :مقایسه سطح اطمینان قاب های فولادی مهاربندی همگرا طراحی شده با ضوابط مبحث دهم

Author: 92