مدیریت زمان و اهمیت فراوان آن

جولای 10, 2018 Off By 92
پایان نامه  
  در صورتی که به دنبال پایان نامه یا پورپوزال دانشجویی خاصی می گردید می توانید در باکس زیر کلمه کلیدی خود را وارد نمایید :

 

ابتدا باید ببینیم حدودا چقدر وقت برای زندگی کردن داریم،حقیت این است که هیچ کس نمی داند.اما اگر برای مثال میانگین سن یک فرد را ۷۰ سال در نظر بگیریم،یک سوم آن را در خواب هستیم یعنی ۲۳ سال را در خواب هستیم زمانی که باقی می ماند هم می شود ۴۷ سال. میانگین یک سوم آن را هم در محل کار خود می گذرانیم یا مشغول انجام هایی برای کسب درآمد هستیم،یعنی یک ۲۳ سال دیگر باید کم شود.

یعنی:۲۴=۲۳-۲۳-۷۰ یعنی سر جمع ۲۴ سال وقت داریم که به رویاهایمان برسیم

تازه باید به این لیست مواردی را هم اضافه کرد:وقت گذراندن کیفی با خانواده و فرزندان ،به تحصیل پرداختن،پشت چراغ قرمز و در صف مترو و اتوبوس و توالت و حمام بودن و….امیدوام تا به اینجا متوجه اهمیت زمان شده باشیم،این که ما برای مدت کوتاهی در این زمین مهمان هستیم و وقت کمی داریم تا به آنچه می خواهیم دست پیدا کنیم پس باید قدر زمان خودمان،این متاع با ارزش را بدانیم.

مهم ترین دارایی ما زمان است و باید تمام سعی خودمان به کار بگیریم تا وقت را هدر ندهیم.از قدیم گفته اند که وقت طلا است ولی اگر طلا را از دست بدهی می توانی جبران کنی اما اگر زمانت را از دست بدهی دیگر جبران پذیر نیست،یعنی وقتی ۲۴ سالگی ات گذشت دیگر قابل بازگشت نیست.

ممکن است تا این جا نا امید شده باشید،اما اجازه دهید نکته ای را به شما یادآوری کنم که هر وقت ماهی را از آن بگیری تازه است و حسرت گذشته را خوردن خود عامل از دست دادن زمان است.

در این مطلب به مدیریت زمان می پردازیم،ابتدا به این می پردازیم که چرا دچار کمبود زمان می شویم و سپس راه حل هایی برای مدیریت زمان را معرفی می کنیم.قبلا هم در مورد مدیریت زمان فایل هایی را در سایت منتشر کرده ایم.