طراحی سازه نگهبان گود برداری -دانلود پایان نامه ارشد

پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 طراحی سازه نگهبان گود برداری به روش ترکیبی میخکوبی و انکراژ به وسیله روش عددی

تکه هایی از متن :

2-9-4 قسمت­های مربوط به مهار کردن و بستن سر انکر

لنگرگاه و مهار کردن از بخش­های مهم خصوصاً در سیستم‌های آزاد است. بعدازاین که بتن عمل‌آوری شد و به مقاومت لازم رسید گوه‌ها داخل صفحه مخصوص قرار داده می‌شود و رشته‌ها کشیده می‌شوند. پس از برداشتن جک، رشته فولادی به‌آرامی جمع می‌شود و گوه‌ها را به درون لنگرگاه می‌کشد و این عمل باعث ایجاد قفل‌شدگی محکم در رشته فولادی می‌شود. بنابراین گوه‌ها نیروی موجود در تاندون را حفظ می‌کنند و آن را بتن محیط اطراف منتقل می‌کنند. در محیط‌های خورنده قسمت مهارکننده [1]و دم‌های رشته‌های فولادی بیرون زده معمولاً با یک پوشش کلاهک برای حفاظت بیشتر پوشانده می‌شوند.

سازه‌های بتنی پیش‌تنیده آزاد عموماً در کارخانه به‌صورت پیش‌ساخته تولید می‌شوند و به محل استفاده (به‌صورت آماده جهت نصب) منتقل می‌شوند. سپس رشته‌های پیش تنیدگی به شکلی که در نقشه‌های نصب مشخص‌شده‌اند در محل قرار داده می‌شوند. در نقشه‌های نصب فاصله آن‌ها از هم، شکل حرکتی آن در طول(ارتفاع هر قسمت آن از سطح قالب) و محل‌هایی که باید کشیده شوند، نشان داده می‌شود. سپس بتن‌ریزی انجام می‌شود و وقتی به مقاومت لازم بین 684/20-131/24 mpa رسید، رشته‌ها کشیده شده و قفل می‌شود. اصولاً تاندون شبیه یک نوار لاستیکی تمایل به برگشت به حالت طول اولیه دارد درحالی‌که قسمت مهارکننده از حرکت آن جلوگیری می‌کند. درواقع رشته‌ها به‌طور دائمی تحت تنش قرار دارند که باعث می‌شود نیروی فشاری در بتن ایجاد شود. این نیروی فشاری که از سیستم پیش تنیدگی حاصل می‌شود نیروهای کششی ناشی از بارگذاری را خنثی می‌کند. بنابراین ظرفیت باربری بتن و یا دیواره شیت پایل در سازه‌های دریایی (اسکله‌ها، حوضچه‌های خشک تعمیر کشتی) به‌طور قابل‌توجهی افزایش می‌یابد. ازآنجایی‌که بتن پیش تنیده در محل پروژه به‌صورت درجا ریخته می‌شود تقریباً هیچ محدودیتی برای شکل دادن وجود ندارد. سازه‌های قوسی شکل، طرح‌های دال‌های پیچیده مثال‌هایی از سازه‌های بتنی پیش تنیدگی هستند. پیش تنیدگی تاکنون برای استفاده در تعداد زیادی از پل‌هایی که به زیبایی طراحی‌شده، جهت استفاده قرارگرفته است. استحکام کششی کابل‌های فولادی پیش تنیدگی تقریباً در ده سال گذشته دو برابر شده ازاین‌رو صنعت پیش تنیدگی به‌سرعت در حال رشد است]20[.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :طراحی سازه نگهبان گود برداری به روش ترکیبی میخکوبی و انکراژ به وسیله روش عددی

Author: 92