طراحی سازه نگهبان گود برداری به روش ترکیبی میخکوبی و انکراژ-دانلود پایان نامه عمران

پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 طراحی سازه نگهبان گود برداری به روش ترکیبی میخکوبی و انکراژ به وسیله روش عددی

تکه هایی از متن :

2-12 روش ترکیبی میخ­کوبی و انکر

روش ترکیبی روش جدیدی است که در اجرای سازه نگهبان در گودبرداری­های عمیق و هم در پژوهش­های علمی جدید موردتوجه قرارگرفته است. سیستم میخ­کوبی و انکر برای پایداری طبیعی و مهندسی‌شده سازه­ها طراحی می‌شوند و حرکت آن‌ها را با استفاده از المان‌های تنش مقاوم مهار می‌کنند. مفهوم طراحی اولیه شامل انتقال نیروهای کششی مقاوم تولیدشده در اجزاء را به زمین از طریق اصطکاک (یا چسبندگی) بسیج شده در اینترفیس است. این سیستم اجازه می‌دهد که مهندس به استفاده مناسب از زمین درجا در ارائه پشتیبانی به سازه نگهبان بپردازد. این روش در حال حاضر مزایای فنی قابل‌توجه دارند و هزینه به‌طور قابل‌توجهی کاهش می‌یابد و دوره ساخت‌وساز کمتر می‌شود. بنابراین، در طول چند دهه گذشته، این روش به‌طور فزاینده در پروژه‌های مهندسی عمران استفاده می‌شود.

استفاده از کابل‌های پیش‌تنیده  خاک فشرده‌تر شده و مقاومت برشی خاک افزایش می‌یابد. همچنین با تزریق ملات و قرار دادن انکرهای بلند در توده ایمن خاک پتانسیل انکرها برای تحمل تنش افزایش می‌یابد و استفاده از انکر تاثیر زیادی بر روی افزایش مقاومت در برابر لغزش دارد]23[.

دانگ چن و همکارانش در سال 2009 با مقایسه روش میخ‌کوبی و روش ترکیبی نشان دادند که استفاده از انکر در بالای دیواره مفیدتر و دارای تاثیر بیشتری برسازه ترکیبی است و جابه­جایی را به میزان زیادی کاهش می‌دهد. ]24[.

گو یانگ چن و همکارانش نشان دادند که در سیستم ترکیبی نسبت به سیستم میخ‌کوبی میزان سطح  کشش و نواحی پلاستیک را کاهش می‌دهد که موجب کاهش تغییرشکل ها می‌گردد و نیز استفاده از تیر قائم برای مهار انکر تغییرشکل افقی را به‌شدت کاهش می‌دهد و می‌تواند جابه‌جایی سطح زمین را به شکل موثر کاهش دهد. ]25[.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :طراحی سازه نگهبان گود برداری به روش ترکیبی میخکوبی و انکراژ به وسیله روش عددی

Author: 92