طراحی سازه نگهبان گود برداری به روش ترکیبی میخکوبی و انکراژ :پایان نامه ارشد عمران

پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 طراحی سازه نگهبان گود برداری به روش ترکیبی میخکوبی و انکراژ به وسیله روش عددی

تکه هایی از متن :

2-9-5 کاربرد پیش تنیدگی

در سازه‌های پارکینگ، ساختمان و در دفاتر کار، دال‌های بتنی روی زمین، پل‌ها و ورزشگاه‌ها، حفاری‌های سنگ و خاک، تانک‌های ذخیره آب و مواد شیمیایی و …پیش تنیدگی می‌تواند باعث مزایای فراوانی گردد. در بیشتر حالت‌ها اجرای سیستم پیش تنیدگی باعث می‌شود بسیاری از ملزومات دشوار معماری طرح رعایت و محدودیت‌های موجود برطرف گردد. پیش تنیدگی تقریباً در تمام انواع سازه‌ها کاربرد دارد. در سازه ساختمان‌ها، پیش تنیدگی اجازه ایجاد دهانه آزاد بیشتری بین تکیه‌گاه‌ها می‌دهد.

این روش برای ساخت پل‌ها با شرایط مختلف هندسی نظیر انحناهای پل‌ها و پل‌هایی با ارتفاع اهمیت زیادی دارد. ضمناً روش پیش تنیدگی امکان ساخت پل‌ها با دهانه خیلی زیاد را بدون استفاده از تکیه‌گاه‌های میانی پل به وجود می‌آورد. در ورزشگاه‌ها نیز این سیستم باعث می‌شود دهانه‌های آزاد بزرگ‌تری اجرا شود و درنتیجه امکان اجرای طرح‌های معماری زیبایی به وجود می‌آید. این سیستم به‌عنوان مهاری نفوذکننده در عمق خاک و سنگ نیز استفاده می‌شود و به‌عنوان اعضا کششی برای نگاه‌داری دیواره‌های جانبی در سازه‌ها مانند دیواره راه‌ها، تونل‌ها استفاده فراوان دارد. ضمن اینکه برای پایدارسازی شیب زمین‌ها و ترانشه‌ها نیز قابل‌استفاده هستند.]20[.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :طراحی سازه نگهبان گود برداری به روش ترکیبی میخکوبی و انکراژ به وسیله روش عددی

Author: 92