پایان نامه  
هرکسی که با گذرنامه ایرانی برای مهاجرت به گرجستان می رود می تواند بدون ویزا برای مدت 45 روز در این کشور بماند. اگر می خواهید بیش از 45 روز در گرجستان بمانید، می توانید برای ویزا اقدام نمایید. ویزای 90 روزه گرجستان بدون هیچ سندی صادر می شود.

مهاجرت به گرجستان
مانند سایر کشورهای دنیا، اگر فامیل درجه یک شما، مانند همسر، والدین و یا فرزندان زیر 18 ساله تان مقیم گرجستان باشند، می توانید برای مهاجرت به گرجستان و سکونت در این کشور اقدام نمایید. اگر در یکی از موسسات آموزشی این کشور ثبت نام کردید، می توانید برای ویزا به مقدار میزان تحصیل خود اقدام نمایید.

اگر در یک شرکت گرجی کار می کنید، می توانید از کشور حق اقامت گرجستان بگیرید اگر با شرکت قرارداد همکاری دارید و درآمدتان روشن است. اگر شرکتی را در گرجستان ثبت کرده باشید، ممکن است به شما اجازه دهند تا در این کشور بمانید. مجوز اقامت در این مورد از یک تا 5 سال بطول می انجامد.

اگر شرکت جدیدی در گرجستان تاسیس کنید، به شما این اجازه داده می شود تا در این کشور ساکن شوید. شما باید حساب بانکی در گرجستان باز کنید و باید سالیانه حداقل 3000 لاریس داشته باشید تا بتوانید با توجه به حساب بانکی تان برای اقامت درخواست دهید.
شرایط مهاجرت به گرجستان

برای مثال، اگر برای اقامت سه ساله درخواست کرده اید، شما باید حداقل 9000 لاریس در حساب بانکی خود داشته باشید.

توجه داشته باشید که مدارک اولیه شما ممکن است با صدور کارت اقامت در یک ساله اول تایید نشود و نیاز داشته باشید تا بعد از یکسال خود را نشان دهید.

اقامت دائم گرجستان
مجوز سکونت دائم در گرجستان صادر می شود اگر برای مدت حداقل 5 سال در این کشور سکونت داشته باشید.

وقتی برای تحصیل به گرجستان می روید، روی پنج سال حساب باز نکنید. اگر برای سفر درمانی به این کشور می روید، اقامت شما برای این مدت پنج ساله محاسبه نمی شود.

توجه داشته باشید که قانون مهاجرتی گرجستان مانند سایر کشورها، استثناهای زیادی دارد.

اخذ اقامت گرجستان
هر کس که برای مدت 5 سال در گرجستان می ماند، ممکن است برای اخذ ملیت گرجی درخواست دهد. از متقاضی خواسته می شود که در آزمون مهارت زبانی و نیز آزمون های تاریخی مربوط به کشور گرجستان شرکت کند.

ملیت گرجی ممکن است بعد از سالگرد دوم ازدواج بدست آید. زوج باید هنوز با هم باشند و داشتن بچه این شرایط را محکم تر می کند.

مجوز اقامت موقت

کسی که به کشورهای گرجستان با گذرنامه معتبر می رود (کارت ملی اروپایی و یا ترکیه ای) و ویزا (در صورت لزوم) ممکن است برای اقامت موقت درخواست دهد که ممکن است این مدت به 6 سال تمدید شود. تصمیم اعطای حق سکونت به آن منطقه بستگی دارد. عموما مردمی که برای درمان های پزشکی و یا کار به گرجستان می آیند، به خوبی مورد استقبال قرار می گیرند.

مجوز سکونت دائم گرجستان
هر کس که برای مدت 6 سال در گرجستان به صورت موقت سکونت داشته باشد ممکن است برای اخذ مجوز اقامت دائم اقدام نماید.
شرایط مهاجرت به گرجستان

  در صورتی که به دنبال پایان نامه یا پورپوزال دانشجویی خاصی می گردید می توانید در باکس زیر کلمه کلیدی خود را وارد نمایید :

 

ملیت خاص

مدارک و فرم ها باید توسط ریاست جمهوری گرجستان نوشته شود. ایشان این حق را دارد که تابعیت گرجستان را به هرکس که می خواهد اعطا نماید. رئیس جمهور گرجستان می تواند ملیت را به افراد خارجی، ملیت های دو گانه اعطا کند، اگر فرد متقاضی را برای کشور خود مفید و سودمند می انگارد. بنابراین، با مجوز ریاست جمهوری گرجستان، ملیت خارجی با اعطای ملیت گرجی توسط ریاست جمهوری، ملیت خارجی و یا ملیت دو گانه خود را حفظ کرده و این برای گرجی ها تنها در موارد خاص امکان پذیر است. این راه اعطای ملیت گرجی همچنین راهی است برای ریاست جمهوری تا گرجی ها را که در گذشته در طول دوران شوروی بوده اند، و نیز گذشتگان را که در خارج از گرجستان به دنیا آمده اند، به سرزمین مادری خود بکشانند که این خود هدف ملی و جذب سرمایه ملی گرجستان است.

در نظر داشته باشید که اعطای ملیت به شخص خاص برای گرجی ها سودمند است، چنین ملیت خاصی بدون نیاز به پُر کردن احتیاجات و شرایط اقامت و زبان اعطا نمی شود. اما شما باید هزینه زندگی در گرجستان را در نظر داشته باشید .

شما قبل از زندگی در گرجستان باید از شرایط مهاجرت به گرجستان 2018 نیز خبر داشته باشید.گرجستان یک کشور در اروپای شرقی است که در ساحل دریای سیاه قرار دارد و از جنوب با روسیه و از شمال به ترکیه، ارمنستان و آذربایجان هم مرز هست.این کشور مرز قاره آسیا را در بر می گیرد و به سرعت در حال پیشرفت است همچنین فرهنگی متمایز و تاریخی غنی دارد و سابقه طولانی در زمینه باغداری نیز در صفحات تاریخچه خود دارد.

زندگی و شرایط مهاجرت به گرجستان 2018
گرجستان تقریبا به اندازه ایرلند است. این کشور مناظر و اقیانوسهای زیادی مثل قله های بلند و سواحل دریای سیاه را شامل می شود . گرجستان کشوری در حال توسعه و پیشرفت است و سطح جرم و فساد پایینی دارد. از اواسط سال 2000 تاکنون، زیرساخت های گردشگری گرجستان به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافته است و تعداد گردشگران بازدید کننده از دریای سیاه نیز چندین برابر شده است.

مذهب در گرجستان
اکثریت گرجی ها مسیحی ارتدوکس شرقی هستند که شامل یونانی، روسی و دیگر ادیان اروپایی است. صرف نظر از روسیه، گرجستان تنها کشور مسیحی ارتدوکس در منطقه است (بر خلاف باور عمومی، ارمنستان ارتدکس شرقی است که یک کلیسای جداگانه است). فرهنگ گرجستان به شدت تحت تأثیر مسیحیت قرار دارد، اما گرجستان به همان اندازه مذهبی است که ممکن است به ظاهر خارجی ها نمایان شود.مذهب در گرجستان
بخش بزرگی از گرجی های مذهبی به طور معنا داری عمدتا ایمان خود را نادیده نمی گیرند و با دین به دلایل تاریخی و فرهنگی شناخته می شوند. اکثریت مردم تنها در موارد خاص به کلیسا می روند و تعطیلات مذهبی بیشتر در مورد جشن ها و حفظ سنت هایی از سنت دینی است. بسیاری از تابوتهای مذهبی در جامعه عمومیت یافته اند، اما به طور گسترده در خصوص میراث تاریخ پیچیده گرجستان، مورد استفاده قرار می گیرند.

فرهنگ در گرجستان
در دکوراسیون قرون وسطایی، حکاکی و نقاشی های تزئینی ، حتی حروف الفبای جغرافیایی فعلی، با اشکال خاص خود، مانند انگور است که نشان می دهد انگور یکی از نمادهای ملی گرجستان است .مردم گرجستان فرهنگ خودشان را دارند و با مردم کشورها و ملت های اطراف خود ارتباط قومی و زبانی ندارند. طبق شواهد و نظریه های علمی،گرجستان را به ساکنان باسک و کورسیک در جنوب غربی اروپا پیوند می دهند، اما شواهد قطعی در مورد این هنوز مورد تایید نیست.جهت کسب اطلاعات در زمینه هزینه زندگی گرجستان با مشاوران موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی(توسعه گران مهر)تماس بگیرید.

اطلاع از هزینه زندگی در گرجستان و هزینه اقامت از مواردی است که مورد سوال افرادی متقاضی مهاجرت به گرجستان یا هزینه تحصیل در این کشور می باشد، موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز از موسسات حقوقی برتر مهاجرت کشور راه ورود و مهاجرت به گرجستان را از طریق کار و تخصص، مهاجرت به گرجستان را از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت ، مهاجرت تحصیلی و همچنین ازدواج در گرجستان فراهم نموده است. آب و هوای معتدل این کشور یکی از موضوعاتی است که سبب جذب بسیاری مهاجرین به این کشور می شود. مقاله هزینه زندگی در گرجستان به کوشش همکاران ما در موسسه جمع آوری شده است. هزینه های قید شده مربوط به سال 2016 می باشد.

جغرافیای گرجستان

گرجستان مساحتی حدود ۶۹.۹۰۰ کیلومتر مربع دارد و جمعتی بالغ بر ۴.۶۶۱.۴۰۱ نفر. این کشور در بین دریای خزر و دریای سیاه واقع شده و پایتختش تفلیس است و به دلیل زیبایی و هزینه پایین زندگی هر ساله متقاضیان زیادی برای سفر و زندگی دارد.

اقتصاد این کشور بیشتر بر پایه کشاورزی است و این به دلیل داشتن آب و هوای مساعد و معتدل است. علاوه بر کشاورزی این کشور معادن بسیار و صنعت گردشگری نیز دارد.

هزینه تحصیل و هزینه زندگی در گرجستان امری است که برای افراد متقاضی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. دلیل آن هم این است که اگر فرد با هزینه ها آشنا باشد بهتر می تواند برای هزینه خود تصمیم گیری کرده و با آگاهی بیشتر اقدام به مهاجرت کند.به همین دلیل موسسه حقوقی توسعه گران مهر با ارائه جدول هزینه زندگی در گرجستان متقاضیان عزیز را در این تصمیم گیری کمک می کند.
شرایط مهاجرت به گرجستان

جزییات و ریز هزینه زندگی در گرجستان
در این قسمت به بررسی ریز هزینه ها و قیمت ها در کشور گرجستان می پردازیم البته سوالاتی پیرامون قیمت و هزینه بلیط تا گرجستان ، هزینه بهداشت و درمان در گرجستان و هزینه ویزا گرجستان مرتبط با این مقاله نمی شود و می توانید از آژانس های مسافرتی و همچنین سفارت گرجستان سوال فرمایید ، امید است که مقاله هزینه زندگی در گرجستان بتواند پاسخگوی سوالات شما باشد.

هزینه زندگی در گرجستان
هزینه زندگی در گرجستان
هزینه خوراک و غذا در گرجستان

هزینه یک وعده خوراک در رستوران ارزان قیمت ۱۲ GEL
هزینه یک وعده خوراک در رستوران معمولی (دو نفر) ۴۰ GEL
هزینه یک عدد مک دونالد ۱۳.۵۰ GEL
کافه و بار

هزینه نیم لیتر آبجو داخلی ۲ GEL
هزینه ۰.۳۳ لیتر آبجو وارداتی ۳ GEL
هزینه یک فنجان کاپوچینو ۳.۶۱ GEL
هزینه ۰.۳۳ لیتر نوشابه ۱.۰۱ GEL
هزینه ۰.۳۳ لیتر آب معدنی ۰.۴۵ GEL
هزینه یک بطری شراب ۱۱،۰۰ GEL
سوپر مارکت

هزینه یک لیتر شیر ۲.۴۳ GEL
هزینه یک قرص نان فرانسوی ۰.۷۹ GEL
هزینه یک کیلو برنج ۲.۰۵ GEL
هزینه یک شانه تخم مرغ ۳.۵۹ GEL
هزینه یک کیلو پنیر محلی ۷.۹۷ GEL
هزینه یکی کیلو گوشت سینه ۸.۶۴ GEL
هزینه یک کیلو گوشت ران ۱۳.۲۷ GEL
هزینه یک بسته سیگار ۳.۰۰ GEL
میوه و سبزیجات

هزینه یک کیلو سیب ۱.۸۸ GEL
هزینه یک کیلو موز ۳.۷۳ GEL
هزینه یک کیلو پرتقال ۲.۹۵ GEL
هزینه یک کیلو گوجه ۱.۹۳ GEL
هزینه یک کیلو سیب زمینی ۱.۱۶ GEL
هزینه یک کیلو پیاز ۱.۱۸ GEL
ایاب و ذهاب

بلیط مترو ۰.۵۰ GEL
تاکسی ۳ GEL
تاکسی تا یک کیلومتر ۰.۵۰ GEL
تاکسی تا یک ساعت انتظار ۹ GEL
ورزش و تفریح

هزینه ماهانه باشگاه بدن سازی ۱۰۲.۱۷ GEL
بلیط سینما ۱۱.۵۰ GEL
پوشاک

یک شلوار جین ۱۱۱.۹۳ GEL
یک دست لباس ورزشی ۹۳.۱۴ GEL
یک جفت کفش نایک ۱۶۱.۵۵ GEL
یک جفت کفش چرم مردانه ۱۷۱.۳۳ GEL
قیمت یا هزینه اجاره خانه در گرجستان
اجاره منزل

اجاره آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر ۷۲۵.۰۰ GEL
اجاره آپارتمان ۱ خوابه در حومه شهر ۴۳۵.۰۰ GEL
اجاره آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر ۱،۶۴۲.۸۶ GEL
اجاره آپارتمان ۳ خوابه در حومه شهر ۸۳۹.۲۹ GEL
قیمت یا هزینه خرید ملک ، خانه در گرجستان
قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر ۲،۲۹۵.۳۱ GEL
قیمت هر متر مربع آپارتمان در حومه شهر ۱،۱۵۷.۱۴ GEL
در انتها به با توجه به وجود سوالات پیرامون شرایط تحصیل و همچنین هزینه تحصیل در گرجستان به بررسی این مسئله می پردازیم؛

شرایط تحصیل در گرجستان
دانشگاه TSV (Tblisi State University)

تحصیل در اروپا آرزوی بسیاری از افراد جویای علم است اما گاهی به دلیل نبود رشته مورد علاقه آنها از این امر باز می مانند. در این مواقع فرد یا در ایران می ماند یا رشته دیگری را بر می گزینند. یکی از این رشته ها ادبیات فارسی است. مژده به این عزیزان که موسسه حقوقی توسعه گران مهر با کمک وکلای زبده و برجسته راهی را یافته است. دانشگاه دولتی تفلیس یکی از برترین دانشکده های کشور گرجستان، با برگزاری دوره های ادبیات فارسی آرزوی ادامه تحصیل در این رشته را برای بسیاری بر آورده کرده است. شایان ذکر است که اهمیت به زبان فارسی و تدریس آن در این کشور قدمت دیرینه دارد. حتی مدارسی هستند که به زبان فارسی تدریس می کنند. به غیر از این دانشگاه ها در سایر دانشگاه ها زبان آموزش انگلیسی و گرجی است. البته زبان اصلی در این کشور روسی و گرجی است و متقاضی در صورت ادامه زندگی در این کشور باید با این زبان ها آشنایی محدودی داشته باشد. باید خاطر نشان کرد که در صورت تحصیل در دانشگاهی به زبان گرجی، فرد باید هفته ای ۱۸ ساعت زبان گرجی را در دانشگاه مورد نظر بگذراند و هزینه این دوره ماهیانه ۳۰۰ لاری است.
شرایط مهاجرت به گرجستان

هزینه دانشگاه

دانشگاه ها در این کشور به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم میشوند. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی سالانه ۴۵۰۰ لاری و دانشگاه خصوصی ۱۰،۰۰۰ لاری است.

باید خاطر نشان کرد که در صورت تحصیل در دانشگاهی به زبان گرجی، فرد باید هفته ای ۱۸ ساعت زبان گرجی را در دانشگاه مورد نظر بگذراند و هزینه این دوره ماهیانه ۳۰۰ لاری است.

لیست دانشگاه های گرجستان
دانشگاه دولتی تفلیس (جدیدا به جواخشویلی تغیر نام داده)
دانشگاه دولتی پزشکی تفلیس
دانشگاه صنعتی گرجستان
دانشگاه خصوصی قفقاز
دانشگاه آزاد تفلیس
دانشگاه های دارای زبان فارسی

دانشگاه دولتی تفلیس
انستیتو آسیا و افریقا
دانشگاه تربیت مدرس تفلیس
دانشگاه ادبیات (دانشگاه دولتی کوتاییشی)
انستیتو نسخ خطی
علاقه مندان به تحصیل در گرجستان برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو به گرجستان و اخذ ویزای تحصیلی و ویزای کار و … به صورت تضمینی در این کشور می توانند با تحویل مدارک خود که شامل: کپی از همه صفحات گذرنامه و ترجمه مدارک و ریزنمرات دبیرستان، پیش دانشگاهی و دانشگاهی و مدرک زبان و عکس پاسپورتی به وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) واقع در شهر شیراز از بهترین موسسات حقوقی، به راحتی و در کمترین زمان ویزای گرجستان را دریافت کرده و به ادامه زندگی در گرجستان بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه زندگی در گرجستان می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

Author: 92