شبیه سازی عددی رفتار خاک تحت تراکم دینامیکی:دانلود پایان نامه

پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 شبیه سازی عددی رفتار خاک تحت تراکم دینامیکی 

تکه هایی از متن :

3-5-4 حل مدل تا رسیدن به تعادل

در این مرحله سعی می­شود با الگو گرفتن از آنچه که در واقعیت اتفاق می­افتد شرایط مدل به واقعیت نزدیک شود. به طور نمونه در حفر تونل واقعیت این است که قبل از حفر تونل زمین در حال تعادل است و حفر تونل باعث به وجود آمدن یکسری اغتشاشات در وضعیت تنش­ها و جابجایی­ها خواهد شد. با توجه به اینکه تا این مرحله شرایط مرزی و تنش­های برجا در مدل اعمال شده­اند لازم است مدل عددی قبل از حفر تونل حل شود تا تنش­های اولیه ایجاد شوند و همچنین قبل از ایجاد هر نوع حفره لازم است جابجایی ها صفر شوند تا شرایط مرزی واقعی قبل از حفر تونل منظور گردد.

3-5-5 ایجاد تغییرات در مدل

پس از واقعی ساختن شرایط تنش­ها و صفر کردن جابجایی­ها در مرحله قبل، در این مرحله جزئیات مسئله تشریح می­شود. مثلاً تونلی که قبلاً در مدل تعریف شده بود خالی می­شود. بنابراین تغییر در شرایط مرزی و ایجاد اغتشاش در مدل، در این مرحله صورت می­گیرد.

لازم به ذکر است که بسته به شرایط مسئله ممکن است تغییرات در چند مرحله صورت گیرد که در این صورت این مرحله چندین بار تکرار می­شود.

3-5-6 حل مجدد مدل

آخرین مرحله در مدلسازی حل مدل است. در صورتیکه تمام مراحل به طور کامل و جدا از هرگونه اشتباه احتمالی انجام شده باشد برنامه بدون هیچگونه خطا شروع به حل مسئله می­کند و در پایان حل نتایج مختلفی گرفته می­شود.

یکی از مزایای عمده نرم افزار FLAC این است که برنامه از نوع صریح است؛ یعنی حل مسئله مرحله به مرحله انجام می­گیرد و با گذشت زمان کامل می­شود. بنابراین در هر مرحله می­توان خروجی از تنش­ها، جابجایی­ها و غیره داشته باشیم. بدیهی است که با این قابلیت می­توان بهتر و دقیق­تر به بررسی و تحلیل مسائل پرداخت و کنترل خوبی بر روند داشت.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :شبیه سازی عددی رفتار خاک تحت تراکم دینامیکی 

Author: 92