روش هاي حفاظت پايين دست سازه هاي هيدروليكي رودخانه اي-پایان نامه ارشد

پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 بررسي آبشستگي و روش هاي حفاظت پايين دست سازه هاي هيدروليكي رودخانه اي 

تکه هایی از متن :

 زمین شناسی رودخانه میناب (از محل سد استقلال تا پل دوم رودخانۀ میناب)

به منظور شناخت رژیم بازه مورد مطالعه رودخانه میناب، شناسایی محل­های فرسایش­پذیر بستر، کرانه­های رودخانه، میزان فرسایش گاه به گاه پس از جاری شدن هر سیلاب و کلاً تغییرات بستر و دخالت­های ناهنجار انسان در برداشت مصالح شن و ماسه از بستر رودخانه میناب که همگی ژئومورفولوژی رودخانه را تشکیل می­دهند و هر زمان فرم بستر و به دنبال آن مسائلی را برای رودخانه ایجاد می­نماید، لازم است تا زمین­شناسی این محدوده از حوزه آبخیز را شناسایی نماییم. (نوحه­گر،1380)

سنگ­شناسی و زمین­ساخت حاکم بر منطقه از ویژگی­های واحد مکران پیروی می­کند. مهمترین واحدهای سنگی که در این محدوده به چشم می­خورد عبارتند از مارن گوشی، ماسه سنگ خگو، ماسه سنگ تیاب و کنگلومرای میناب. این رسوب­ها به صورت تناوبی از مارن و ماسه سنگ پس از سد دیده می­شوند. سنگ بستر بیرون­زدگی دارد و به وضوح قابل رؤیت است. اکثر رخنمون­های به جا مانده متشکل از تناوبی از ماسه سنگ با تراکم متوسط، به ندرت سخت، ریزدانه و دارای لایه­های نازک سیلتی- رسی به رنگ خاکستری و خاکستری تیره است که دارای میان لایه­های مارن، مارن شیلی، سنگ آهکی، مادستون، کنگلومرا با دانه­بندی ریز همراه با سیمان ماسه­ای، سیلتی و آهکی است.این لایه­ها از جهت استحکام و مقاومت در برابر فرسایش و هوازدگی رفتار متفاوت بروز می­دهند. سیستم درز و شکاف حاکم بر منطقه عمدتاً در راستای شمالغربی- جنوب شرقی است، گسل­های فعال و بزرگی که در اطراف منطقه مورد مطالعه وجود دارد، به تسریع روند فرسایشی کمک می­کند، این عامل (زمین ساخت)، همراه با دو عامل سنگ­شناسی و توپوگرافی حوضه از عوامل اصلی شکل­دهنده رودخانه میناب می­باشد (نوحه­گر،1380).

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :بررسي آبشستگي و روش هاي حفاظت پايين دست سازه هاي هيدروليكي رودخانه اي 

Author: 92