دانلود پایان نامه عمران دوام بتن هاي حاوي الياف پلي روپيلن

پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 بررسي تاثير نانوسيليس بر خواص مکانيکي و دوام بتن هاي حاوي الياف پلي پروپيلن

تکه هایی از متن :

1-16-4. نانو لوله ­ها[1]

همان­گونه كه در مقدمه مطرح شد معمولاً الياف براي مسلح كردن و اصلاح عملكرد مكانيكي بتن بكار برده مي­شوند. امروزه از الياف فلزي، شيشه­اي، پلي­پروپلين، كربن و … در بتن براي مسلح كردن استفاده مي­شود و ليكن تحقيقات روي بتن مسلح شده توسط نانو لوله كربني[2] انتشار نيافته است تا بتوان از نتايج آن براي مسلح كردن بوسيله نانو لوله­ها استفاده كرد.

نانو لوله كربني توسط ليجيما[3] در سال 1991 كشف شده است و كارهاي بسياري بر روي ساختار نانو در بخش فيزيك كوانتوم انجام يافته است بطوري كه تحقيقات نوين بر روي تكنولوژي و مهندسي نانو در سطح جهاني نقش اساسي و اصلي بازي مي­كند. كربن 60 و نانو لوله­هاي نوين داراي ساختاري هستند كه آنها را از فولاد  قوي­تر و بسيار سبك متمايز مي­كند بطوريكه مي­توانند خميدگي و كشش را بدون شكستن تحمل نمايند و در آينده جايگزين الياف كربن خواهند شد كه در كامپوزيت­ها به كار برده مي­شوند. نانو لوله ها با توجه به تحقيقات انجام شده در مركز تحقيقات بتن(وابسته به موسسه ACI شاخه ايران)، داراي مقاومت كششي بيش از هر نوع الياف بتني شناخته شده مي­باشند و نيز نانو لوله­ها خواص ويژه قابل ملاحظه حرارتي و الكتريكي از خود نشان مي­دهند، بطوريكه هادي بودن حرارت آنها بيش از دو برابر الماس و هادي بودن الكتريكي آنها در حدود 1000 برابر فلز مس مي­باشد.

نانو لوله­ها طبقه جديدي از محصولات مي­باشند كه انقلابي جديد در زمينه مصالح و مواد پيشرفته را بوجود آورده­اند. يك نسل جديد از نانو كامپوزيت­هاي چند منظوره مي­توانند به عنوان نانو لوله­هاي كربني در نقش الياف مسلح كننده مناسب آن مواد مورد استفاده قرار گيرند. بنابراين نانو لوله­هاي كربني از اجزاي كليدي بدست آوردن هدف اصلي ذكر شده در فوق به عنوان مصالح ساختماني با عملكرد بالاي چند­منظوره، بازي مي­كنند.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :بررسي تاثير نانوسيليس بر خواص مکانيکي و دوام بتن هاي حاوي الياف پلي پروپيلن

Author: 92