دانلود پایان نامه عمران با موضوع حوضچه آرامش

پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 بررسی آزمایشگاهی فرسایش در پایین دست حوضچه­ های آرامش برای خروجی لوله ­ها

تکه هایی از متن :

1-2 اهمیت و ضرورت انجام تحقیق

برای بیان اهمیت انجام این تحقیق همانطور که در مقدمه ذکر شد مدل­های متعددی برای طراحی حوضچه آرامش در خروجی لوله­ها معرفی شده اند که مبنای همگی آنها مدل سازی­های آزمایشگاهی می باشد. در بخش اول این تحقیق، محقق با بررسی منابع موجود نیاز به یک تحقیق جامع و استفاده از یک معیار مناسب برای مقایسه مدل­های مطرح شده را ضروری می داند تا با بررسی و معرفی نقاط ضعف و قوت مدل­های معرفی شده، کم هزینه ترین و موثر ترین مدل ارائه شده توسط سایرین معرفی شود. در این تحقیق بخش اولیه متمرکز بر بررسی و شناخت مدل­های معرفی شده است، نکته اساسی دوم در مورد حوضچه آرامش در خروجی لوله­ها، بررسی امکان بهبود عملکرد حوضچه بر اساس نقاط ضعف و قوت سایر مدل­هاست.

بر اساس پیچیدگی میدان حل در حوضچه های آرامش برای حل تحلیلی و یا عددی جهت بررسی میزان افت ایجاد شده در انواع مختلف حوضچه آرامش، عمده مطالعات انجام شده به صورت آزمایشگاهی بوده­اند، بر همین اساس مبنای مقایسه­ها در این تحقیق نیز مدل سازی آزمایشگاهی است. با توجه به تعداد زیاد متغییر­های موثر بر عملکرد حوضچه­های آرامش در خروجی لوله­ها امکان بررسی همزمان همه پارامتر­ها در یک تحقیق امکان پذیر نمی باشد و در بخش دوم این تحقیق با توجه به طول زیاد مدل­های پیشین با بررسی برخی از پارامتر هایی که در تحقیق­های قبلی بررسی نشده اند امکان کاهش طول حوضچه به صورتی که عملکرد حوضچه را کاهش ندهد مورد بررسی قرار گرفته است.

در نهایت نکته اساسی در حوضچه­های آرامش تحت تاثیر بودن حوضچه­ها از عمق پایاب است که لازم است به نحو مناسب و با فرضیات معقول عملکرد حوضچه­ها با توجه به تغییرات جدید در عمق­های مختلف پایاب بررسی و با مدل­های پیشین مقایسه شود.

1-3 سوالات عمده تحقیق

  • در میان مدل­های معرفی شده کدام مدل عملکرد بهتری دارد؟
  • آیا امکان کاهش طول حوضچه آرامش وجود دارد؟
  • با توجه به این که شیب معکوس باعث در گیر شدن مولفه وزن در معادلات ممنتم میشود می تواند باعث بهبود عملکرد حوضچه آرامش شود؟
  • آیا یک زاویه بهینه برای دیواره معرفی شده در استاندارد اداره آبادانی ایالات متحده[1] وجود دارد که با ایجاد تلاطم بیشتر باعث بهبود عملکرد حوضچه شود؟

 

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :بررسی آزمایشگاهی فرسایش در پایین دست حوضچه­ های آرامش برای خروجی لوله­ ها

Author: 92