دانلود پایان نامه در مورد سدخاکی حوضیان الیگودرز

پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 بررسی روش حفاری وتزریق در کنترل نشت وجلوگیری از آبدهی وآببندنمودن پی سد خاکی

تکه هایی از متن :

2-4-1- پی سنگی   

پی‌های سنگی معمولاً مستحکم ترین نوع پی به شمار می‌آیند. حتی پی های تشکیل شده از سنگ ضعیف عموماً به پی های خاکی ارجحیت دارند. ترجیح پی سنگی بدون شک قابل توجیه است زیرا توده سنگ معمولا همگن و مستحکم است. چون پی‌های سنگی می‌توانند دارای درز و ترکهای بی‌شمار و گسله باشند باید به اندازه کافی مورد شناسایی قرار گیرند تا مشخص شود که از استحکام کافی برخوردارند.(7).پی‌های سنگی دارای گل سنگ رسی، فورش سنگ و شیل‌های رسی به ویژه از نظر پایداری مشکل آفرین هستند. موقعیت نواحی ضعیف، درزه جوشها یا لایه‌بندی‌ها باید به دقت مشخص شود تا بتوان پایداری پی را برای تحمل بارهای وارد از سوی بدنه سد و مخزن ارزیابی نمود.برای اصلاح پی های سنگی می توان ازتزریق،دیوارآب بندوزهکشی استفاده نمود(9).

-پی‌های سنگ آهک کارستیک

در میان پی های سنگی آنهایی که از سنگ آهک کارستیک تشکیل یافته‌اند باید مطالعات خاص برای ارزیابی نوع، گستردگی آن ها در سطح و عمق، مواد پر کننده درون غارهایی که از حل شدن مواد آهکی باقی مانده‌اند و احتمال متصل بودن این ناپیوستگی‌ها در مسیر رودخانه در محل احداث سد انجام گیرد. در خیلی مواقع از محل های که به دلیل پستی بلندی مناسب و یا دلایل دیگر برای احداث سد انتخاب شده بودند به جهت وجود نکات مبهم در ترمیم سنگ و هزینه زیاد صرف نظر کرده است. اینگونه پی های سنگی علاوه بر مسئله جدی نفوذ پذیری در محل احداث از دست رفتن آب از اطراف دریاچه به دره مجاور نیز می‌تواند پروژه را غیر اقتصادی کند.(7).

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :بررسی روش حفاری وتزریق در کنترل نشت وجلوگیری از آبدهی وآببندنمودن پی سد خاکی

Author: 92