دانلود پایان نامه درباره بررسی آزمایشگاهی خواص مکانیکی و جمع شدگی بتن سبک حاوی ذرات نانوسیلیس

پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

بررسی آزمایشگاهی خواص مکانیکی و جمع شدگی بتن سبک حاوی ذرات نانوسیلیس

تکه هایی از متن :

2-2. طبقه بندي بتن سبك

بتن سبك از جهات مختلفي طبقه بندي مي شود كه به اختصار در زير بيان مي شود:

الف از نظر كاربرد :

1- بتن سبك سازه اي كه در المانهاي سازه اي استفاده مي شود و داراي مقاومت فشاري بيش از    Mpa 17 و چگالي كمتر از Kg/m3 2000 مي باشد. ساخت اين بتنها صرفاً با استفاده از سنگدانه های سبک و مقاوم  امکان پذير است. تمام بتنهای سبک سازه ای از خانواده بتن های سبکدانه می باشند که در آن برای کاهش وزن مخصوص بتن از سنگدانه های سبک استفاده شده است. به اين دليل بعضاً از عبارات بتن سبکدانه و بتن سبک سازه ای برای بيان يک مفهوم استفاده می شود. سنگدانه هايي كه اين شرايط را عموماً برآورد مي كنند و طبق استانداردASTM-C330    براي ساخت بتن سبك سازه اي مورد استفاده قرار مي گيرند عمدتاً عبارتند از:

– شيل، رس و اسليت منبسط شده دركوره دوار

– سنگدانه هايي که از فرآيند هاي کلوخه ای شدن به دست مي آيند.

– سرباره هاي منبسط شده

– پوكه هاي معدني

– پوكه هاي صنعتي

– خاكستر بادي ته نشين شده

تأمين مقاومت فشاري معادل 20 نيوتن بر ميليمترمربع و بيشتر با بعضي از اين سنگدانه ها امكان پذير است. بيشترين مقاومت بتن سبکدانه معمولاً وقتی حاصل می شود که از سبکدانه های ساخته شده از شيل، رس و اسليت منبسط شده در فرآيند كوره دوار برای سبک سازی چگالی بتن استفاده گردد[16].

2- بتن سبك غيرسازه اي كه  اين نوع بتن ها با جرم مخصوصي معادل 800 كيلوگرم بر مترمكعب و كمتر، به عنوان تيغه هاي جداساز و عايق هاي صوتي در كف بسيار مؤثر هستند. اين نوع بتن مي تواند در تركيب با مواد ديگر در ديوار، كف و سيستم هاي مختلف سقف مورد استفاده قرار گيرد. مزيت عمده آن، كاهش هزينه هاي لازم براي تهويه گرمايي يا سرمايي فضاهای داخلی ساختمان وكاهش انتقال صوت بين طبقات و فضاهاي ساختمان مي باشد. بتن هاي سبك غيرسازه اي بر اساس ساختار داخلي مي توانند به دو گروه جداگانه تقسيم بندي شوند.

دسته اول بتن هاي اسفنجي كه در حين ساخت آن ها با ايجاد كف، حباب هاي هوا در خمير سيمان يا در ملات سيمان-سنگدانه ايجاد مي گردد. كف مورد نظر يا از طريق مواد كف زا در حين اختلاط توليد شده و يا به صورت كف آماده به مخلوط اضافه مي شود. بتن اسفنجي مي تواند جرم مخصوصي تا حدود 240 كيلوگرم بر مترمكعب داشته باشد.

دسته دوم بتن با سنگدانه سبك يا به اختصار بتن سبكدانه است که با استفاده از پرليت، ورميكوليت منبسط شده و يا ديگر سبکدانه هاي طبيعي و مصنوعي ساخته مي شوند. جرم مخصوص خشك اين مخلوط بين 240 تا 960 كيلوگرم بر مترمكعب مي باشد. به منظور حصول خواص عايق بندي حرارتي(ضريب انتقال حرارت پايين)، حداكثر جرم مخصوص به 800 كيلوگرم در مترمكعب محدود  مي گردد. هنگام ساخت و استفاده از بتن سبك غيرسازه اي، سعي بر اين است كه با كاهش وزن بتوان خصوصيات عايق حرارتي را افزايش داد.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :بررسی آزمایشگاهی خواص مکانیکی و جمع شدگی بتن سبک حاوی ذرات نانوسیلیس

Author: 92