دانلود پایان نامه: تاثير نانوسيليس بر خواص مکانيکي و دوام بتن هاي حاوي الياف پلي روپيلن

پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 بررسي تاثير نانوسيليس بر خواص مکانيکي و دوام بتن هاي حاوي الياف پلي پروپيلن

تکه هایی از متن :

1-16-1. مواد نانو­كمپوزيت

مواد نانو­كمپوزيت بر پايه پليمر (ماتريس پليمري) اولين بار در دهه 70 معرفي شد كه از تكنولوژي سول- ژل(Sol-Gel) جهت انتشار (Disperse) دادن ذرات “نانوكاني” درون ماتريس پليمر استفاده شده است. هرچند تحقيقات انجام شده در دو دهه گذشته براي توسعه تجاري اين مواد توسط شركت تويوتا در ژاپن در اواخر سالهاي 80 صورت گرفته است، ولي رشته نانو­كمپوزيت پليمر هنوز در مرحله آغاز مي باشد و نيازمند تحقيقات زياد در اين زمينه مي­باشد.

نانو­آلومينا، بهترين ساختار نانوئي است که در بين مواد نانوکمپوزيت تحقيقات بيشتري روي آن انجام گرفته­است. اين ماده افق جديدي را در صنعت سراميك نويد مي­دهد. كاربرد اين مواد پديده­اي است كه از نظر مكانيكي، الكتريكي و خواص حرارتي به طور مناسب داراي تعادل بوده و در رشته­هاي مختلف كاربرد دارد. از جمله مي­توان به چند نمونه اشاره كرد: تكنولوژي نانو­فلز آرتونايد كه اخيراً به طور تجاري، الياف نانويي آلومينا، انقلابي در رشته سراميك بوجود آورده است. ذرات نانويي غير­فلز مانند: نانو­ سيليكا، نانو­زيركونيا و مواد ديگر که اصلاح كننده سراميك­ها      مي باشد جزء اين رده مي­باشند.

1-16-2. بتن با عملكرد بالا (HPC)[1]

يكي از چالشهايي كه در رشته مصالح ساختماني بوجود آمده است، بتن با عملكرد بالا(HPC)        مي­باشد. اين نوع بتن مقاوم از نوع مصالح كامپوزيت بوده و از نظر دوام جزء مصالح كامپوزيت و      چند­فازي مركب و پيچيده مي­باشد. خواص، رفتار و عملكرد بتن بستگي به نانو­ساختار ماده زمينه بتن و سيماني دارد كه چسبندگي، پيوستگي و يكپارچگي را بوجود مي­آورد. بنابراين، مطالعات بتن و خمير سيمان در مقياس نانو براي توسعه مصالح ساختماني جديد و كاربرد آنها بسيار حائز اهميت مي­باشد. روش معمولي براي توسعه بتن با عملكرد بالا اغلب شامل پارامترهاي مختلفي از جمله طرح اختلاط بتن معمولي و بتن مسلح با انواع مختلف الياف مي­باشد. در مورد بتن به طور خاص، علاوه بر عملكرد با دوام و خواص مكانيكي بهتر، بتن با عملكرد بالاي چند منظوره (MHPC)[2] خواص اضافه ديگري را دارا مي­باشد، از جمله مي­توان به خاصيت الكترو مغناطيسي، و قابليت به كار­گيري در سازه­هاي اتمي (محافظت از تشعشعات) و افزايش موثر بودن آن در حفظ انرژي ساختمانها و… را نام برد.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :بررسي تاثير نانوسيليس بر خواص مکانيکي و دوام بتن هاي حاوي الياف پلي پروپيلن

Author: 92