دانلود پایان نامه : بهسازی لرزه ای قاب های بتن آرمه میانپر مصالح بنایی با استفاده از پلیمرهای مسلح فیبری

پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

بهسازی لرزه ای قاب های بتن آرمه میانپر مصالح بنایی با استفاده از پلیمرهای مسلح فیبری

تکه هایی از متن :

2-1- معرفی کامپوزیت­های FRP و کاربرد آن در مقاوم­سازی سازه­های بتن مسلح

 

 

استفاده از ورق فولادی جهت مقاوم‌سازی سازه‌های بتن مسلح رایج و معمول می‌باشد. در سال‌های اخیر مطالعات زیادی بر روی FRPها انجام گرفته که بتوان از آنها بجای ورق‌های فولادی در مقاوم‌سازی سازه‌های بتنی استفاده کرد. از این روش به صورت گسترده در مقاوم‌سازی ستون‌ها استفاده شده است.(دور پیچی ستون‌ها توسط ورق‌های FRP).

در حال حاضر چندین گروه تحقیقاتی در سراسر دنیا در این مورد مطالعات گسترده‌ای را آغاز کرده‌اند. شاو و دروت[1] در سال 1999 تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کردند. در سال 2000 این تحقیقات توسط بوناجی و مالج[2] و همچنین همیلتن و دولان[3] ادامه یافت تا اینکه مطلب جامعی در این زمینه در سال 2000 توسط کارباری و سیبل[4] و همچنین نیل[5] تهیه و جمع‌آوری گردید.

تکنولوژی استفاده از ورق‌های FRP اولین بار در سال 1984 در سوئیس مورد استفاده قرار گرفت که در آن ورق‌های CFRP جهت مقاوم‌سازی تیرهای بتنی آزمایش شد. بزرگترین مزیت ورق‌های FRP داشتن نسبت مقاومت به وزن بالای آنها می‌باشد. ورق‌های FRP بطور معمول حداقل دو برابر وحتی می‌توانند ده برابر مقاومت ورق‌های فولادی را داشته باشند در صورتی که وزن آنها تنه 20٪ وزن ورق‌های فولادی می‌باشد [67]. کامپوزیت‌های FRP طی سالیان دراز در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گرفته است و خصوصیات این مصالح به خوبی شناخته شده است. اما دلیل محدودیت استفاده از این مصالح در مهندسی عمران هزینه‌ی بالای آن می‌باشد و کاهش هزینه‌ی این کامپوزیت‌ها استفاده از آن را در مهندسی عمران گسترش خواهد داد.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :بهسازی لرزه ای قاب های بتن آرمه میانپر مصالح بنایی با استفاده از پلیمرهای مسلح فیبری

Author: 92