دانلود پایان نامه :بررسی هیدروژئولوژی منطقه و تهیه نقشه های موضوعی

پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 بررسی هیدروژئولوژی منطقه­ و تهیه نقشه­ های موضوعی ­نظیر نقشه ­های هم­ تراز و هم عمق آب­ زیرزمینی

تکه هایی از متن :

4-2-1-7- رودخانه تالون (متالون رود)

تالون یا متالون رود یکی از شاخه­های شرقی کلارود بوده و از تپه­های شرقی واقع در 27 کیلومتری جنوب غربی بابل سرچشمه گرفته و در جهت شمال جریان یافته و به ساحل راست کلارود وارد می­گردد. طول آن 16 کیلومتر و حوزه آبریز آن بیشتر در مناطق پست و هموار قرار دارد.

 

4-2-1-8- رودخانه کاری (کاری رود)

این رودخانه در سربند  رودخانه هراز، از هراز جدا شده و تقسیم آب بین آنها به نسبت 7 به 5 (7 سهم هراز و 5 سهم کاری) انجام می­گیرد­. در ابتدای شروع مسیر جریان به سمت شمال­، در ایستگاه هیدرومتری کمکلا  (در مسیر کاری رود) تغییر جهت داده و از غرب به شرق ادامه می­دهد.

 

4-2-1-9- رودخانه خوش (خوش رود)

رودخانه خوش از حوالی بندپی واقع در 29 کیلومتری جنوب غربی بابل سرچشمه گرفته و در مسير به ساحل سمت چپ رودخانه کاری ملحق می­شود. طول شاخه مزبور حدود 18 کیلومتر بوده و قسمتی از حوزه آبریز آن پوشیده از جنگل می­باشد.

4-2-2- آبدهی محدوده مطالعاتی بابل – بابلسر

جریان­های سطحی در یک محدوده مطالعاتی شامل آب تولید شده در ارتفاعات و دشت­ها می­باشد که بخشی از این جریان­ها پس از مصرف در بخش­هاي مختلف (بويژه کشاورزی) و تبخیر و تعرق و نفوذ از محدوده‌ي مطالعاتی خارج می­شود.

بر اساس آمار ایستگاه­های هیدرومتری حجم جریان­های سطحی خروجی از محدوده مطالعاتی 34/1034 میلیون­متر­مکعب برآورد گردیده است، همچنین حجم جریان سطحی خروجی از ارتفاعات محدوده بابل- بابلسر (ورودی به دشت) 1291 میلیون­متر­مکعب در سال می­باشد (آب منطقه­ای مازندران، 1392).

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :بررسی هیدروژئولوژی منطقه و تهیه نقشه های موضوعی نظیر نقشه های هم تراز و هم عمق آب زیرزمینی

Author: 92