دانلود پایان نامه ارشد عمران درباره حوضه سد نهند

پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

ارزیابی عملکرد سدهای کوتاه آبخیزداری برروی میزان رسوب حوضه سد نهند

تکه هایی از متن :

1-7  کليات و مفاهيم

1-7-1 سيلاب [1]

سيلاب­ها، تندآب­ها و طغيان­ها عناوين مشابهي هستند كه در موارد متفاوت به كار برده مي­شوند. در حالي كه تعريف جامع و كاملي در اين خصوص ارائه نشده است (صادقي، 1374). به همين دليل برخي از تعاريف سيلاب از منابع مختلف ارائه مي­گردد.

برخي از متخصصين هيدرولوژي، طغيان (سيلاب) را به دبي­هايي اطلاق مي­كنند كه مساوي يا برابر مضربي از دبي متوسط ساليانه باشند مثلاً چهار تا پنج برابر (ضيائي، 1370).

هر جريان سطحي صرف نظر از عامل ايجاد آن در صورتي سيل ناميده مي­شود كه بر حسب عرف و نظر كلي با افزايش حجم زياد آب در يك مقطع مشخص همراه باشد، از تداوم زماني محدودي برخوردار گردد، معمولاً از بستر طبيعي سرريز شده و اراضي حاشيه را در بر ­گيرد و خسارات مالي و جاني به دنبال داشته باشد (صادقي، 1374).

سيل يا سيلاب عبارت است از افزايش جريان يا بالا آمدن سريع سطح آب در يک رودخانه يا آبراهه، که نسبت به شرايط عادي به طور چشمگير بيشتر باشد. به عبارت ديگر بالا آمدن سطح آب را که منجر به زير آب رفتن زمين­هاي پست مي­گردد، سيل گويند (مصباحي و چيتي، 1377).

سيل پيامد جريان هرزآبي است كه بر اثر بارش باران يا ذوب برف رخ داده و بده آن به اندازه­اي است كه از سطح معمولي آب در نهرها و رودخانه­ها بالاتر مي­آيد (احمدي و همكاران، 1380).

 

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :ارزیابی عملکرد سدهای کوتاه آبخیزداری برروی میزان رسوب حوضه سد نهند

Author: 92