دانلود پایان نامه ارشد عمران تاثير جنس مصالح هسته ناتراواي سدهاي خاكي در پايداري ديناميكي

پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

بررسي تاثير جنس مصالح هسته ناتراواي سدهاي خاكي در پايداري ديناميكي

تکه هایی از متن :

3-9-1 مزایای هسته های شیب دار

  • پوسته سنگریز پایین دست سد را در ابتدا می توان خاکریزی کرد و سپس در زمان دیگری فیلتر ، هسته و پوسته بالادست را اجرا کرد. این امر به ویژه در شرایطی که اجرای عملیات خاک کوبی هسته در تمام طول سال (مثلا به دلیل بارندگی های شدید) امکان پذیر نباشد (به دلیل حساسیت خاک رس از نظر رطوبت به شرایط آب و هوایی) ، احداث پوسته پایین دست را تسریع و در زمان اجرای پروژه صرفه جویی می کند و از نظر پیشرفت عملیات اجرایی و سیستم انحراف رودخانه امتیاز خاصی دارد.
  • همزمان با اجرای پوسته پایین دست ، انجام عملیات تزریق پی در زیر هسته امکان پذیر است.
  • از آنجا که با اجرای هسته به صورت شیب دار به سمت بالادست قسمت پوسته پایین دست که عملا خشک و فاقد فشار آب منفذی است ، در حجم بسیار بیشتری اجرا می شود ، از این رو احتمال تقاطع یا تماس سطح لغزش در شیب پایین دست با هسته بسیار کمتر شده و در شرایط نشت دائم ، پوسته پایین دست از ضریب اطمینان بیشتری برخوردار است. در چنین حالتی می توان سطح پایین دست را با شیب بیشتری اجرا کرد که این امر موجب صرفه اقتصادی بیشتری خواهد گردید.
  • از آنجا که در هسته های شیب دار به سمت بالادست ، در شرایط افت ناگهانی سطح آب ، خطوط جریان تقریبا قائم و خطوط هم پتانسیل تقریبا افقی اند ، بنابراین فشار آب منفذی ناشی از این حالت به شدت کاهش می یابد. شایان ذکر است که در این حالت قسمت زیادی از سطح لغزش شیب بالا دست ممکن است از داخل هسته عبور کند که این امر از معایب این روش در مقابل هسته قائم محسوب می شود.
  • در صورت ایجاد ترک در هسته ، حجم زیادی از پوسته متشکل از مصالح درشت دانه در پایین دست هسته قرار خواهد داشت که از این نظر ضریب اطمینان بیشتری را ارائه خواهد کرد.
  • در صورت استفاده از هسته های شیب دار ، می توان ضخامت لایه های فیلتر را کاهش داد و آنها را با سهولت بیشتری اجرا کرد [24,25].
  • برای ایجاد تغییر شکل های متفاوت هسته و پوسته حساسیت کمتری دارد که امکان وقوع پدیده قوس زدگی را نیز کمتر می کند.
  • امکان اجرای هسته به صورت خاک کوبی روی پوسته پایین دست پس از احداث این بخش از سد وجود دارد که خود منجر به مقاومت بیشتر این مقطع در برابر تکان های زلزله می شود ولی در سد با هسته قائم این طور نیست.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :بررسي تاثير جنس مصالح هسته ناتراواي سدهاي خاكي در پايداري ديناميكي

Author: 92