دانلود پایان نامه ارشد عمران بررسی جمع شدگی بتن سبک حاوی ذرات نانوسیلیس

پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

بررسی آزمایشگاهی خواص مکانیکی و جمع شدگی بتن سبک حاوی ذرات نانوسیلیس

تکه هایی از متن :

2-8-3. بتن پلى استايرنى

پلی استایرن یک ماده شیمیایی است که در سالهای اخیر به عنوان جایگزین همه یا بخشی از سنگدانه در بتن ذهن مهندسین عمران را به خود مشغول ساخته و در همین زمینه گزارش هایی ارائه و تحقیقاتی نیز انجام شده است.

 در ساخت بتن با پلی استایرن، دو نوع سبکدانه پلی استایرنی قابل استفاده است :

١- سبک دانه پلى استايرنى خام با سطح روغنى و کروى شکل

2- سبک دانه پلی استایرنی که از خرد کردن قطعات ساخته با پلی استایرن به دست آمده و دارای اشکال نامنظمی است.

از دو نوع سبک دانه پلى استايرنى فوق، نوع دوم مناسب تر است؛ زيرا داراى شکل هاى غير کروى بوده و ﺑﻬتر از نوع اول در همديگر چفت و بست مى شوند.

چگالی بتن سبک ساخته شده با پلی استایرن می تواند از حدود Kg/m3 300 تا Kg/m3 1600 متغیر باشد[20]. حد پائین این محدوده برای حالتی است که همه سنگدانه با پلی استایرن جایگزین و حد بالای آن هم برای حالتی است که درصدی از سنگ دانه با پلی استایرن جایگزین شود. در همین رابطه باید توجه شود که چون مقاومت فشاری بتن با چگالی آن نسبت مستقیم دارد، چنانچه درصد پلی استایرن زیاد باشد، به علت چگالی کم و بالتبع مقاومت پائین, نمی توان از آن برای ساخت قطعات باربر استفاده نمود و فقط قطعات جدا کننده و غیر باربر قابل استفاده می باشد.

2-8-3-1. مزایای بتن سبک پلی استایرنی عبارتند از:

١- بتن توليد شده با پلى استايرن داراى چگالى کمتر از بتن هاى ساخته شده با ديگر سنگدانه هاى بتن بوده و قاعدتاً وزن سازه و به تبع آن نيروى ناشى از زلزله که نسبت مستقيم با وزن سازه دارد کاهش    مى يابد. همچنين هزينه مصالح اعضاى سازه اى نيز که مقدار آن با کاهش مقدار وزن مرده سازه کم میشود تقليل مى يابد.

2- از نظر عایق حرارتی از دیگر انواع بتن سبک عایق تر است؛ زيرا پلی استایرن از دیگر موادی که به عنوان سبک دانه استفاده می شود، مقاومت حرارتی زیادتری دارد.

3- در گذشته به علت اینکه پلی استایرن در ایران تولید نمی شده و از خارج وارد می شد, قیمت این مصالح گران و از نظر اقتصادی به صرفه نبود. ولی امروزه به دلیل تولید آن در کشورمان قیمت آن ارزان و از لحاظ اقتصادی به صرفه است[14].

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :بررسی آزمایشگاهی خواص مکانیکی و جمع شدگی بتن سبک حاوی ذرات نانوسیلیس

Author: 92