دانلود پایان نامه ارشد عمران بررسي گسيختگي پیش‌رونده ناشی از خرابی مهاربند در قاب‌های فولادي مهاربندي شده EBF

آگوست 20, 2016 0 By 92
پایان نامه  

پایان نامه ارشد: رشته عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

بررسي گسيختگي پیش‌رونده ناشی از خرابی مهاربند در قاب‌های فولادي مهاربندي شده EBF

تکه هایی از متن :

ل 2-1- مقدمه:

 

خرابی پیش‌رونده را می‌توان به عنوان یک واکنش زنجیره‌ای یا انتشار خرابی تعریف کرد که در آن تحت عللی خاص، صدمه موضعی در ناحیه نسبتاً کوچکی از سازه رخ می‌دهد و در شرایطی این صدمه موضعی، به بخش‌های دیگری از سازه گسترش‌یافته و در نهایت به خرابی کلی سازه، منتهی می‌شود؛ به عبارت دیگر بعضی مواقع خرابی محلی عضو، به صورت موضعی باقی نمانده و در کل سازه منتشر می‌شود]12[.

خطرات احتمالي و بارهاي غيرعادي كه می‌تواند موجب خرابی پیش‌رونده شود، شامل اين موارد می‌باشند: خطاي طراحي يا ساخت، آتش‌سوزی، انفجار گازها، اضافه‌بار تصادفي، تصادف وسايل نقليه، انفجار بمب‌ها و غيره. چون احتمال وقوع اين خطرات كم است، در طراحي سازه‌ای آن‌ها را در نظر نمی‌گیرند يا با اندازه‌گیری‌های غیرمستقیم به آن‌ها می‌پردازند. اكثر آن‌ها ويژگي كنش طي مدت زمان نسبتاً كوتاه را دارند و به پاسخ‌های ديناميكي مي‌انجامند]13[.

خرابی پیش‌رونده در ابتدا توجه محققين را در دهه 70 ميلادي، پس از گسيختگي جزئي برجي در رونان پوينت انگلستان به خود جلب كرد. پس از حملات تروريستي مركز تجارت جهاني در 11 سپتامبر 2001، علاقه مجدد به بررسي گسيختگي پیش‌رونده ايجاد گرديد.

فلسفه فعلی اکثر آیین‌نامه‌های موجود ساختماني، طراحي سازه‌ها براي بارهای قابل قبولی است كه ممكن است در طول عمر سازه بر آن وارد شود. سازه‌ها را معمولاً براي حوادث غیرطبیعی كه می‌توانند موجب خرابی‌های فاجعه‌آمیز شوند طراحي نمی‌کنند. اكثر آیین‌نامه‌های رايج فقط داراي توصیه‌های كلي براي تعديل تأثیر پیش‌رونده در سازه‌هایی هستند كه فراتر از بارهاي طراحی‌شان بارگذاري می‌شوند]14[.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود پایان نامه عمران:بررسي گسيختگي پیش‌رونده ناشی از خرابی مهاربند در قاب‌های فولادي مهاربندي شده EBF