دانلود پایان نامه ارشد :شناسایی خصوصیات ژئوتکنیکی ماسه بادی با استفاده از دوغاب پلیمری

پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

تثبیت و اصلاح خصوصیات ژئوتکنیکی ماسه بادی با استفاده از دوغاب پلیمری

تکه هایی از متن :

2-5-3- جمع بندی و نتیجه گیری از تحقیقات گذشته

با توجه به مطالب عنوان شده در قسمت های قبل می­توان نتایج حاصل از تحقیقات گذشته را به شرح زیر خلاصه نمود.

استفاده از مواد ضایعاتی به عنوان ماده افزودنی به خاک، هم در بهبود خواص مکانیکی و ژئوتکنیکی خاک موثر است و هم از نظر اقتصادی مقرون به صرفه بوده و همچنین از نظر زیست محیطی مورد توجه بوده و راه حل مناسبی برای استفاده مجدد از مواد تجزیه ناپذیر می­باشد.

الیاف طبیعی در اختلاط با خاک ماسه ای تاثیر مثبتی برروی خواص خاک دارد. از مزایای این الیاف می­توان به هزینه کمتر، فراوانی منابع و زیست تجزیه پذیر بودن آن­ها اشاره نمود.

استفاده از الیاف مصنوعی پیوند بین ذرات خاک را بالا برده، که در نتیجه مقاومت و شکل پذیری خاک را بهبود می­بخشد.

استفاده از چسب­ها و رزین­های پلیمری در مقایسه با سایر مواد، بیشترین تاثیر را در بهبود خواص مکانیکی و ژئوتکنیکی خاک­های ماسه ای دارا می­باشد و مقاومت خاک را به میزان بسیار قابل توجهی افزایش می­دهد.

با توجه به تحقیقات گذشته، به نظر می­رسد که استفاده از چسب­های پلیمری راه حل بسیار مناسبی برای اصلاح خاک­های ماسه ای باشد. پلی وینیل الکل از جمله پلیمرهایی است که به میزان زیاد در دسترس است. تاکنون از این پلیمر به صورت الیاف، به عنوان مسلح کننده خاک، بارها توسط محققین مورد استفاده قرار گرفته است[۳۶،۳۷]. این پلیمر با از دست دادن رطوبت سخت می­شود و ذرات خاک را به هم چسبانده و مقاومت خاک را در برابر نیروهای فرسایشی و گسیختگی افزایش می­دهد. ترکیب این پلیمر با الیاف تایر که ماده­ای ضایعاتی می­باشد باعث شکل پذیری بیشتر و افزایش باربری خاک می­شود همچنین از لحاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه تر است. اساس آزمایش­های مورد استفاده در این تحقیق بر مبنای استفاده از پلیمر پلی وینیل الکل و الیاف تایر در بهبود خواص ماسه بادی می­باشد.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :تثبیت و اصلاح خصوصیات ژئوتکنیکی ماسه بادی با استفاده از دوغاب پلیمری

Author: 92