دانلود پایان نامه ارشد رشته عمران تشخيص آسيب ناشی از زلزله در تيرهاي بتني با استفاده از تبديل هيلبرت

آگوست 22, 2016 Off By 92
پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

  تشخیص آسیب ناشی از زلزله در تیرهای بتنی با استفاده از تبدیل هیلبرت

تکه هایی از متن :

 

1-10 فرضیه های تحقیق

در این مطالعه از تبدیل هیلبرت-هوانگ متشکل ازتجزیه مُد داده­ها به روش تجربی و اعمال انتقال هیلبرت[1](HHT) بر هر یک از مُدها استفاده می­شود. این روش برای آنالیز داده­ها از نوع سری زمانی غیرخطی و غیر مانا مفيد خواهد بود.

  • ابعاد و جنس تير در صورت تغيير، نتايج آسيب ديدگي را تغيير مي دهد.
  • نوع شرایط مرزی که در این مطالعه، شرایط تکیه­گاهی است در تشخيص آسیب در تیرها مؤثر است.

1-11 روش تحقیق

این تحقیق جهت تشخيص آسيب، با اعمال تبديل هيلبرت بر روي توابع مودي ذاتي كه از تجزيه سيگنال اصلي بدست مي آيد و با استفاده از تحليل طيفي كه دامنه و فركانس آني را به دنبال دارد، صورت مي پذيرد که این در این طرح جنبه نوآورانه دارد. پارامتر تغییری مورد بررسی در این پروژه عبارتند از داده­هاي شتاب که در فصول بعدی به صورت مبسوط به شرح آن پرداخته خواهد شد. در این راستا از نرم افزارهایSAP و بسته نرم­افزاری Matlab به منظور آنالیز و شبیه­سازی استفاده خواهد شد.

1-12محدودیت های تحقیق

برای ارتقاء عملکرد تبدیل هیلبرت-هوانگ تاکنون تحقیقات زیادی صورت پذیرفته اما بیشتر تمرکز این تحقیقات بر روی قسمت تجزیه مودی بوده [3و4]؛ و برروی قسمت تحلیل طیفی هیلبرت کار نسبتاً کمتری انجام شده است[5].

در هنگام استفاده از تبدیل هیلبرت برای استخرج مشخصه­های ذاتی سیگنال تجزیه شده ازدیدگاه ریاضی برای اینکه فرکانس­های آنی به دست آمده از نظر فیزیکی معنادار باشد، باید قضایای بدروسین و نوتال برآورده گردند؛ هوآنگ و همکاران [8]، تبدیل هیلبرت نرمال شده به دامنه را برای در نظر گرفتن شرط قضیه بدروسین پیشنهاد کرده­اند اما شرط مربوط به قضیه نوتال همچنان برآورده نشده باقی مانده است. از نظر عملی نیز یکی از محدودیت­های این پروژه مربوط به عدم استفاده از داده­های آزمایشگاهی برای این پروژه می­باشد که در طرح­های آینده می­تواند مورد توجه دیگر محققان و دانشجویان قرار گیرد.

[1]Hilbert-Huang Transform

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد : تشخیص آسیب ناشی از زلزله در تیرهای بتنی با استفاده از تبدیل هیلبرت