دانلود پایان نامه ارشد رشته عمران تحليل عددي سه بعدی پايداري استاتيكي و ديناميكي شيرواني ها

آگوست 22, 2016 Off By 92
پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

تحليل عددي سه ­بعدی پايداري استاتيكي و ديناميكي شيرواني­ هاي مهم پرديس دانشگاه ياسوج

تکه هایی از متن :

  • مقدمه

پایداری شیروانی­ها نقش مهمی در مهندسی عمران ایفا می­کند به طوری که ارزیابی پایداری قبل از هر گونه عملیات که شامل شیب­های موجود در خاکبرداری­ها، خاکریزی­ها، سدهای خاکی و شیب­های طبیعی باشد، ضروری است. به عنوان مثال می­توان به پروژه­های مربوط به راه و ترابری نظیر شاه­راه­ها یا پروژه­های مربوط به توسعه­ی منابع طبیعی نظیر استخراج معادن سطحی همچنین پروژه­هایی مانند ساحل­بندی رودخانه، دایک­های جمع­کننده­ی آب شامل آب و فاضلاب شهری اشاره نمود. با توجه به اینکه احتمال وقوع پدیده­ی زمین­لغزش در هر نوع خاک و سنگی امکان­پذیر است. بنابراین از دیرباز دانشمندان توجهی خاص نسبت به این پدیده و عوامل مؤثر بر آن داشته­اند.

روش­های متعددی برای ارزیابی پایداری شیب­های طبیعی یا مصنوعی وجود دارند. در هنگام انجام تحلیل پایداری، انتخاب مناسب­ترین روش تحلیل بیشترین اهمیت را دارا است. هدف از این بخش آشنایی با تکنیک­های مختلف ارائه شده در در این زمینه می­باشد. در انتخاب روش مناسب باید به اعتماد پذیری و کفایت داده­های موجود خاک، میزان آگاهی از زمین­شناسی شیب و عواقب گسیختگی توجه شود. نتایج تحلیل در همه­ی روش­ها معمولاً به صورت ضریب اطمینان بیان می­شود، که ضریب اطمینان بدست آمده باید از ضریب اطمینان مجاز ارائه شده در آیین­نامه بیشتر باشد. در غیر این صورت شیب ناپایدار خواهد بود.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :تحليل عددي سه ­بعدی پايداري استاتيكي و ديناميكي شيرواني­ هاي مهم پرديس دانشگاه ياسوج