دانلود پایان نامه ارشد :بررسی عددی کاهش پاسخ لرزه ای مخازن ذخیره مایع در اثر به کارگیری جداساز های لرزه ای

آگوست 21, 2016 Off By 92
پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 بررسی عددی کاهش پاسخ لرزه ای مخازن ذخیره مایع در اثر به کارگیری جداساز های لرزه ای

تکه هایی از متن :

1-1-4-1- در زلزله  آلاسکا

تا قبل از وقوع این زلزله بزرگ عملکرد مخازن ذخیره مایع مورد تایید بود. اما در این زلزله، مخازن ذخیره مایع دچار خرابی­های قابل توجهی شدند. بیشتر مخازن از ناحیه سازه مخزن دچار خرابی شدند و تعداد اندکی از آنها در اثر نشت نامتقارن زمین و یا لغزش زمین آسیب دیدند. در یک دسته‌بندی کلی، خرابی­های مشاهده شده در این زلزله به شرح زیر است.

  • کمانش جداره در محل پایین پوسته مخزن
  • کمانش سقف­های مخروطی و محدوده­هایی از جداره مخزن که نزدیک به سقف بودند.
  • خرابی­های مشاهده شده در محل اتصال لوله­ها به مخزن

در مخازن محدودی هم پارگی اتصالات بین سقف و جداره مخزن مشاهده شد که بیشتر به خاطر کمانش جداره در زیر این اتصالات بود. این خرابی­ها بیشتر به خاطر عدم برآورد صحیح فشار هیدرودینامیک ناشی از برخورد امواج مایع با سقف مخزن رخ داد (برخورد مایع با سقف مخزن در فصل سوم مفصل بررسی شده است) . همچنین کمانش پافیلی که در قسمت قبل توضیح داده شد،در تعداد محدودی از مخازن باعث خرابی کامل مخزن شد. در مخازن مهار نشده، بلندشدگی کف مخزن تا حدود 5 سانتیمتر نیز مشاهده شد. در برخی موارد لوله­های متصل به نواحی ورودی و خروجی مخازن، در اثر حرکت­های افقی مخزن قطع شده بودند که در یک مورد، منجر به وقوع آتش سوزی بزرگی گردید[7]. در مورد مخازن مهار نشده نیز در برخی موارد سازه تا حدود 2 متر در روی زمین جابجا شده بود که در اثر این حرکت مخزن، ملحقات مربوطه کاملا قطع شده و مایع به بیرون نشت کرده بود.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :بررسی عددی کاهش پاسخ لرزه ای مخازن ذخیره مایع در اثر به کارگیری جداساز های لرزه ای