توسعه منحنی های شکنندگی برای ارزیابی لرزه ای سازه های فولادی:دانلود پایان نامه

پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 توسعه منحنی های شکنندگی برای ارزیابی لرزه ای سازه های فولادی

تکه هایی از متن :

1-4 روش اجراي طرح و مدل­ های مورد بررسی

در این پژوهش سعی خواهیم کرد آسیب­ پذیری لرزه­ ای یکی از تیپ­ های ساختمانی رایج در سطح کشور، یعنی سازه ­های فولادی دارای سیستم قاب خمشی ویژه با تعداد طبقات تعداد طبقات 5، 8 و 12 را بررسی کنیم و برای این سازه­ها منحنی شکنندگی تولید خواهیم کرد.

برای رسیدن به اهداف این پایان­نامه، مدل­ها بصورت دو­بعدي درنرم­افزار opensees مدل سازی شده و تحت اثر 10 رکورد زلزله که هر یک از این رکوردها از مقدار 0.1g تا 1.5g مقیاس شده­اند، تحت تحلیل دینامیکی غیرخطی افزایشی قرار می­گیرند. سپس مقادیر نیاز و ظرفیت در مؤلفه­ هاي سازه مقایسه و  مؤلفه Drift  در ارائه شکنندگی در تعیین آسیب ­پذیري بررسی خواهد شد و سپس با اعمال تکنیک­هاي آماري لازم بر روي داده­ ها، منحنی­ هاي شکنندگی برای هریک از مدل ­ها تولید خواهد شد.

1-5 ساختار پایان­نامه

پایان ­نامه­ی حاضر در 5 فصل تهیه شده است. در فصل اول اطلاعاتی کلی در خصوص پایان ­نامه، اهداف آن و روش تحقیق ارائه شده است. در فصل دوم در مورد انواع منحنی شکست و روش­ های تهیه­ی آن و نیز در مورد اطلاعات و داده­ های مورد نیاز برای تهیه­ی منحنی شکست توضیحاتی ارائه شده است. دستور العمل HAZUS نیز به صورت مختصر دراین فصل معرفی شده است. و همچنین مروری بر تعدادی از  پژوهش­های انجام شده در زمینه­ی منحنی شکست برای سازه­ ها در این فصل انجام شده است. در فصل سوم مطالعاتی در مورد قاب های مقاوم خمشی فولادی انجام شده است.

مطالعات عددی در مورد مدل ­ها و روش این پایان­ نامه در فصل چهارم آمده است که در آن فرضیات و مراحل کامل روش­ های مورد استفاده برای رسیدن به نتیجه­ی مورد نظر ارائه شده­اند. منحنی­ های شکست تولید شده نیز در همین فصل نمایش داده شده­اند. نهایتاً فصل پنجم به نتیجه­ گیری و ارائه­ی پیشنهادات برای تحقیقات آتی اختصاص یافته است.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :توسعه منحنی های شکنندگی برای ارزیابی لرزه ای سازه های فولادی

Author: 92