تحليل عددي سه بعدی پايداري استاتيكي و ديناميكي شيرواني هاي مهم پرديس دانشگاه ياسوج

آگوست 22, 2016 Off By 92
پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

تحليل عددي سه ­بعدی پايداري استاتيكي و ديناميكي شيرواني­ هاي مهم پرديس دانشگاه ياسوج

تکه هایی از متن :

 چکیده

زمين­ لغزش از بلاياي طبيعي است كه هر ساله وقوع این پدیده در کشورهای مختلف دنیا، به ويژه در كشورهاي كوهستاني، خسارات جانی و مالی قابل توجهي به بار می­آورد. با توجه به اینکه منطقه­ی یاسوج در کمربند کوهستانی با خطر لرزه­خیزی بالا و ریزش­های جوی سالانه­ی زیادی واقع شده است. لذا بررسی وضعیت پایداری در برابر لغزش شیروانی­ها در این منطقه ضروری به نظر می­رسید.

در این تحقیق وضعیت پایداری در برابر زمین لغزش شیروانی موجود در محوطه­ی دانشگاه یاسوج بررسی شده است. بانقشه­برداری از محدوده­ی مورد مطالعه­ی شیروانی و جمع­آوری اطلاعات ژئوتکنیک قسمت­های مختلف آن با استفاده از داده­های موجود ساختمان­های مختلف و حفاری چند گمانه، اطلاعات اولیه جهت آنالیز پایداری حاصل شد. بعد از آن با توجه به نقشه­ی توپوگرافی موجود منطقه، مقاطع با وضعیت بحرانی شناسایی گردید. حال مقطع عرضی در این مقاطع و لایه­بندی خاک هر مقطع با توجه به اطلاعات گمانه­های مختلف و نقشه­ی جانمایی گمانه­ها صورت پذیرفت. در ادامه برای محاسبه­ی ضریب اطمینان هر مقطع، مدلسازی و تحلیل پایداری استاتیکی و دینامیکی( روش شبه استاتیکی) با استفاده از نرم­افزار­های قدرتمند PLAXIS 3D، PLAXIS 2D و Geo Slope\ slope/w انجام گردید. سپس بر روی هر مقطع در شرایط مختلف آب زیرزمینی تحلیل پایداری استاتیکی و دینامیکی( روش شبه استاتیکی) با استفاده از هر سه نرم­افزار انجام شد. در پایان نقاط آسیب­پذیر شناسایی شده و روش پایدارسازی آن­ها ارائه گردیده است.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :تحليل عددي سه ­بعدی پايداري استاتيكي و ديناميكي شيرواني­ هاي مهم پرديس دانشگاه ياسوج