بررسی مشکلات اجرائی پروژه های مقاوم سازی ساختمان های آموزشی-دانلود پایان نامه ارشد

پایان نامه  

پایان نامه ارشد: رشته عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 بررسی مشکلات اجرائی پروژه های مقاوم سازی ساختمان های آموزشی و ارائه راهکار

تکه هایی از متن :

ادبیات تحقیق

  مقدمه

مفهوم بهسازی لرزه ای از زمانی در علوم خدمات مهندسی وارد شد؛ که مهندسان به تجربه دریافتند  برای تامین ایمنی آنچه می سازند ناگزیر باید اثرتکانهای شدید ادواری زمین رادر نظر بگیرند در واقع خسارات ناشی از زلزله باعث اصلی ایجاد معیارهای تامین ایمنی ساختمانها در برابر زلزله بوده است.

     تاریخچه انجام مطالعات مقاومسازی (بهسازی لرزه ای)درجهان

از پیشگامان این مسیر میتوان از دانشمندان کشور ژاپن ودر پی آنان دانشمندان امریکایی نام برد.اولین اقدام عملی در این راه انجام پژوهشهایی در دانشگاه توکیو از سال 1910برای شناختن رفتار ساختمان در موقع زلزله وتامین پایداری آنها به ابتکار دکتر سانو بوده است.

در ایالات متحده امریکا پس از زلزله سال1906سانفرانسیسکو وحریق فراگیر ناشی از آن در ساختمانهای چوبی ؛ابتدا حریق در مرکز توجه بود ولی به تدریج توجه به سمت تامین پایداری ساختمانها در برابر زلزله معطوف گشت.ودر سال 1925پس از زلزله سانتا باربارا برای اولین بار ضوابط ومعیارهایی برای تامین پایداری ساختمانها در برابر زلزله در آیین نامه متحدالشکل آمریکاUBC مطرح شدند که پس ازحدودا” 10سال بعد رعایت آن اجباری شد.تدوین  ضوابط برای تامین ایمنی ساختمانها در برابر زلزله به تدریج در سایر کشورها  هم آغاز گردیدوهنوز تلاش برای تدقیق وپالایش آن بطور گسترده وجهانی ادامه دارد . [9]

 

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود پایان نامه عمران: بررسی مشکلات اجرائی پروژه های مقاوم سازی ساختمان های آموزشی و ارائه راهکار

Author: 92

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *