دانلود پایان نامه ارشد: بررسی عوامل مؤثر بر ایجاد قصدو بروز رفتار بازاریابی ویروسی در مشتریان و …

اکتبر 29, 2018 Off By 92
پایان نامه  
 • کاربردهای بازاریابی اینترنتی
 •   در صورتی که به دنبال پایان نامه یا پورپوزال دانشجویی خاصی می گردید می توانید در باکس زیر کلمه کلیدی خود را وارد نمایید :

   

  برای سازمان های چند کاناله، رسانه های دیجیتالی، مجموعه فرصت هایی را برای کالاها و خدمات بازاریابی در طول چرخه خرید فراهم می کنند که شرکت ها برای مرور آن به عنوان بخشی از استراتژی دیجیتالی شان به عنوان مثال شرکت هایی مانند«ایزی جت[1]» و«BP» که کاربردهای بازاریابی اینترنتی را توضیح می دهند نیاز دارند. هم چنین آن ها نشان می دهند که چگونه سازمان ها می توانند از ابزارهای ارتباطی آنلاین مانند وب سایت، وب سایت های طرف ثالث و بازاریابی ایمیل استفاده کنند. بعضی از کاربردهای آن عبارتند از:

  • برای مثال شرکت هایی مانند کاسترول لیمیتد از PLC و BP در راستای آگهی های تبلیغاتی با فرمت بزرگ در سایت ها برای اطلاع رسانی مارک ها و محصولاتشان استفاده می کنند.
  • یک وسیله پاسخ- مستقیم: به عنوان مثال«ایزی جت» از طریق ایمیل نامه های خبری را برای مشتریان ارسال و آن ها را تشویق به خرید از طریق وب سایت می کند.
  • یک خط مشی برای معاملات فروش: به عنوان مثال«ایزی جت» پروازهای مستقیم را هم به مصرف کنندگان و هم به مسافران کسب و کار می فروشد.
  • یک متد هدایت کننده ی تولید: به عنوان مثال«BP» محتوایی را به مدیران کسب و کار خودرو درباره ی انتخاب بهترین سوخت برای خودروهای شرکت جهت شناسایی نمونه مورد علاقه شان ارائه می کند.
  • یک کانال توزیع: به عنوان مثال برای توزیع محصولات دیجیتالی که اغلب مخصوص شرکت های دارای محصولات دیجیتالی است. مانند شرکت «ناپستر[2]» (napster.com)که به صورت آنلاین از طریق سایت مذکور اقدام به فروش محصولات ویدئویی و صوتی می کند.
  • مکانیزم خدمات مشتری: به عنوان مثال مشتریان با مراجعه به سایت(com) و بررسی و مرور سوالات مطرح شده در آن خدمات خود را دریافت می دارند.
  • وسیله ای جهت ارتباط و تعامل: از طریق آن یک شرکت می تواند با مشتریانش برای درک بهتر نیازهایشان تعامل داشته باشد. به عنوان مثال«ایزی جت» نامه های خبری و ارسال آن برای مشتریانش و وارد کردن آن ها به یک دیالوگ دوطرفه، از نیازهای آن ها بهتر آگاه می شود.

  یک روش قدرتمند برای ارزیابی فرصت های بازاریابی استراتژیک، استفاده از اینترنت برای به کارگیری شبکه ی بازاریابی استراتژیک«آنسف[3]» است، این شبکه نشان می دهد که چگونه اینترنت می تواند به طور بالقوه برای دسترسی به این چهار مسیر استراتژیک مورد استفاده قرار گیرد:

  • نفوذ بازار: اینترنت می تواند برای فروش بیشتر محصولات موجود در بازارهای موجود مورد استفاده قرار گیرد.
  • توسعه بازار: در این جا اینترنت برای فروش در بازارهای جدید جغرافیایی مورد استفاده قرار می گیرد، یعنی سود بردن از هزینه ی پایین تبلیغات از لحاظ بین المللی بدون نیاز به حمایت از زیرساخت فروش در کشورهای مشتری.
  • توسعه محصول: محصولات یا خدمات جدیدی توسعه پیدا می کنند که از طریق اینترنت قابل تحویل باشند. این ها معمولاً محصولات دیجیتالی هستند.
  • متنوع سازی: در این بخش، اینترنت از فروش محصولات جدیدی که توسعه داده شده و در بازارهای جدید به فروش می رسند، پشتیبانی می کند. هم چنین سازمان های شرکتی بزرگ به توسعه بازارهایشان کمک می کنند. از این رو شاید اکثر پتانسیل های موجود اینترنت برای کمک به گسترش شرکت های کوچک و متوسط است.

   

   

  مدل یابی تأثیر بازاریابی ویروسی بر ارزش ویژۀ برند مشتری

   

  • مدل های کسب و کار دیجیتالی جایگزین

  به عنوان بخشی از توسعه استراتژی، سازمان ها نیازمند شفاف سازی در مورد نوع مدل کسب و کاری که توسعه می دهند، هستند.

   

  • کسب و کار و مدل های کسب و کار مصرفی

  یک جنبه ی اساسی مدل کسب و کار این است که آیا مورد توسعه داده شده، برای مصرف کنندگان یا کسب و کار جذاب است یا خیر.

  بنابراین فرصت های بازاریابی اینترنتی برحسب حدود تعامل سازمان با مصرف کنندگان(کسب و کار به مصرف کننده[4]) یا به کسب و کارهای دیگر(کسب و کار به کسب و کار[5]) توصیف می شوند.      نمونه هایی از شرکت های مختلف وجود دارد که در حوزه های کسب و کار به مصرف کننده(B2C) و کسب و کار به کسب و کار(B2B) عمل می کنند. اغلب شرکت هایی مانند«ایزی جت» و BP محصولاتی دارند که هم برای مصرف کنندگان و هم برای کسب و کارها جذاب است، از این رو آن ها بخش های مختلفی از سایتشان را برای جذب این مخاطبان اختصاص می دهند. هم چنین دو نوع اضافی دیگر از معاملات را می توان معرفی کرد- معملاتی که در آن مصرف کنندگان مستقیماً با مصرف کنندگان دیگر معامله می کنند(C2C)[6] و معاملاتی که در آن مصرف کنندگان اقدام به تجارت با شرکت ها می نمایند(C2B)[7]. این طرح هم چنین شامل دولت و سازمان های خدمات عمومی است که خدمات آنلاین یا خدمات دولتی الکترونیکی را ارایه می دهند. هم چنین پیشنهاداتی از سوی کارشناسان شده است که کارکنان باید به عنوان نوع جداگانه ای از مصرف کننده در نظر گرفته شوند که به حوزه ی«کارمند به کارمند[8]» مربوط می شود.

  اشکال مختلف معرفی آنلاین

  شکل استراتژی دیجیتالی طراحی شده توسط یک شرکت به ماهیت یک کسب و کار نیز بستگی دارد.

  «چفی[9]»(2006)، انواع مختلف معرفی آنلاین را شناسایی می کند که هرکدام از آن ها دارای اهداف متفاوت بوده و برای بازارهای متفاوت مناسب هستند. زمانی که در حال بررسی وب سایت ها هستید، توجه کنید که چگونه سازمان های دارای بخش های مختلف سایت با تمرکز بر کارکردهای معاملات فروش، خدمات، رابطه سازی، ایجاد مارک و تهیه اخبار و سرگرمی هستند.

   

   

   

  [1]Easy Jet

  [2]Napster

  [3]Ansoff

  [4]Business to Consumer

  [5]Business to Business

  [6]Consumer- to- Consumer

  [7]Consumer- to- Business

  [8]Employee- to- Employee

  [9]Chaffey