بررسی خواص مکانیکی و جمع شدگی بتن سبک حاوی ذرات نانوسیلیس:پایان نامه ارشد عمران

پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

بررسی آزمایشگاهی خواص مکانیکی و جمع شدگی بتن سبک حاوی ذرات نانوسیلیس

تکه هایی از متن :

2-15- مسائل اجرائي بتن سبكدانه سازه اي

بسياري از اصول اجرائي حاكم بر بتن ريزيهاي معمولي در بتن ريزي با بتن سبــكدانه سازه اي كماكان از اهميت برخوردار است. مسلماً در بتن هاي غير سازه ای و سبكدانه بسياري از نكات مورد نظر نميتواند با اهميت تلقي شود و عدم رعايت برخي قواعد تا آنجا كه به وزن مخصوص بتن ريخته شده لطمه نزند و آنرا بالا نبرد با اهميت تلقـــي نميشـــود.

اصل پيوستگي و تدوام در بتن ريزي (عدم ايجاد درز سرد)، اصل عدم گيرش يا نزديكي به گيرش در بتن قبل از ريختن و تراكم، اصل عدم جدا شدگي مواد (ناهمگني) بتن، اصل رعايت دماي مناسب بتن ريزي، اصل عدم آلودگي بتن به مواد مضر، اصل رعايت تراكم صحيح، اصل رعايت پرداخت صحيح سطح بتن، اصل انتخاب صحيح اسلامپ با توجه به وضعيت قطعه و وسايل تراكمي موجود، اصل رعايت و بكارگيري نسبت ها و مقادير صحيح مصالح و پرهيز از مصرف مواد نامناسب، و در نهايت اصل عمل آوري صحيح و قالب برداري به موقع و با دقت همواره در اين نوع بتن ريزيها مانند بتن هاي معمولي از اهميت برخوردار مي باشد.

 

2-16. نانو ­مواد ها و مشخصات آنها

2-16-1. مقدمه

مواد نانو به عنوان موادی كه حداقل یكی از ابعاد آن (طول، عرض، ضخامت) زیر nm 100 باشد تعریف شده­اند، یك نانو­متر یك هزارم میكرون یا حدود 6-10 برابر كوچكتر از موی انسان است. به طور كلی، در یك تقسیم­بندی عمومی، محصولات نانو­مواد را می توان به صورت های زیر بیان كرد:

  1. فیلمهای نانو لایه (Nano Layer Thin Films) برای كاربردهای عمدتاً الكترونیكی
  2. نانو پوششهای حفاظتی (Nano Coating) برای افزایش مقاومت در برابر خوردگی، حفاظت در مقابل عوامل مخرب محیطی
  3. نانو ذرات به عنوان پیش سازنده (Precursor) یا اصلاح ساز (Modifier) پدیده­های شیمیایی و فیزیكی
  4. نانو لوله­ها (Nanotubes)

منظور از یك نانو ماده، جامدی است كه در آن انتظام اتمی، اندازه كریستالهای تشكیل دهنده و تركیب شیمیایی در سراسر بدنه در مقیاس چند نانو­متری گسترده شده باشد. خواص فیزیكی و شیمیایی مواد نانو در مقایسه با مواد میكروسكوپی تفاوت اساسی دارند. تغییرات اصولی كه وجود دارد نه تنها از نظر كوچكی اندازه بلكه از نظر خواص جدید آنها در سطح مقیاس نانو می باشد. هدف نهایی از بررسی مواد در مقیاس نانو، یافتن طبقه جدیدی از مصالح ساختمانی با عملكرد بالا می­باشد، كه آنها را می­توان به عنوان مصالحی با عملكرد بالا و چند منظوره اطلاق نمود. منظور از عملكرد چند منظوره، ظهور خواصی جدید و متفاوت نسبت به خواص مواد معمولی می­باشد، به گونه­ای كه مصالح بتوانند كاربردهای گوناگونی را ارائه نمایند.

در مطالب بعدی كه خواهد آمد مواد نانو­ساختاری معرفی خواهند شد كه با توجه به نو­ظهور بودن چنین موادی می­توانند تحولی شگرف در صنعت ساختمان­سازی و صنایع وابسته به آن ایجاد كنند.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :بررسی آزمایشگاهی خواص مکانیکی و جمع شدگی بتن سبک حاوی ذرات نانوسیلیس

Author: 92