بررسی اثر نانوسيليس بر خواص مکانيکي-دانلود پایان نامه ارشد

پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 بررسي تاثير نانوسيليس بر خواص مکانيکي و دوام بتن هاي حاوي الياف پلي پروپيلن

تکه هایی از متن :

1-15-2-7-3. ويژگي هاي بتن اليافي حاوي الياف پلي­پروپيلن

افزودن الياف جهت جلوگيري از ترك خوردگي و جمع شدگي ايده جديدي نيست و شواهدي از كاربرد كاه و موي اسب و … در هزاران سال قبل در گل و ساروج وجود دارد. اصولاً تمامي مخلوط هاي گچي و سيماني بطور طبيعي تمايل به جمع­شدگي دارند. از اينرو بكارگيري الياف مذكور در مخلوط­هاي ياد شده تاثيري قابل توجه در جلوگيري از وقوع چنين پديده­اي دارد.

  1. در سنين اوليه بتن (از هنگام بتن ريزي تا 24 ساعت بعد) مقاومت كسب شده توسط بتن ناچيز است و كمترين تنشي مي­تواند منجر به ترك­خوردگي شود. مقاومت كششي بسيار زياد الياف پلي پروپيلن در اين زمان، باعث عدم ترك­خوردگي بتن مي­شود. بكارگيري الياف پلي­پروپيلن براي جلوگيري از جمع شدگي و ترك­خوردگي بتن در سنين اوليه ( جمع شدگي پلاستيك ) از هر راهكار ديگري مناسب­تر به نظر مي­رسد. تعداد بسيار زياد الياف در هر مترمكعب ( بيش از 100 ميليون رشته در مقدار معمول مصرف كه قابل مقايسه با ساير الياف نيست ) به معني اتصال سطح بسيار وسيعي از الياف به بتن مي­باشد و فواصل كم الياف، از ايجاد ترك جلوگيري مي كند. الياف پلي­پروپيلن باعث جلوگيري از آب انداختگي بتن شده و از انتقال آب به سطح بتن جلوگيري   مي­كند كه نتيجه آن همگن شدن بتن و يكسان بودن نسبت آب به سيمان در تمام بتن و تداوم عمل هيدراتاسيون مي­باشد. اين الياف نفوذپذيري سطح بتن را كاهش داده و موجب افزايش عمر بتن و افزايش مقاومت سايشي بتن و سطح بتن دچار خردشدگي و ورقه شدن    نمي­گردد.
  2. الياف پلي­پروپيلن باعث جلوگيري افزايش چشمگير مقاومت بتن در برابر بارهاي ضربه­اي مي­شود كه اين امر در بارگذاري ديناميكي مانند تند­بادها، زلزله، ارتعاش ماشين آلات سنگين و انفجار … اهميت دارد.
  3. استفاده از الياف پلي­پروپيلن باعث افزايش مقاومت كششي، خمشي و برشي بتن مي­شود و بتن بعد از شكست يكپارچه باقي مي­ماند. افزايش مقاومت در برابر سيكل­هاي ذوب و انجماد كه ناشي از كاهش نفوذ­پذيري بتن بوده و افزايش مقاومت در برابر خستگي، سايش و كاويتاسيون از ديگر مزاياي استفاده از الياف پلي­پروپيلن مي باشد.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :بررسي تاثير نانوسيليس بر خواص مکانيکي و دوام بتن هاي حاوي الياف پلي پروپيلن

Author: 92