بررسی آزمایشگاهی خواص مکانیکی و جمع شدگی بتن سبک حاوی ذرات نانوسیلیس:پایان نامه

پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

بررسی آزمایشگاهی خواص مکانیکی و جمع شدگی بتن سبک حاوی ذرات نانوسیلیس

تکه هایی از متن :

2-16-4. نانو لوله­ ها[1]

همان­گونه كه در مقدمه مطرح شد معمولاً الیاف برای مسلح كردن و اصلاح عملكرد مكانیكی بتن بكار برده می­شوند. امروزه از الیاف فلزی، شیشه­ای، پلی­پروپلین، كربن و … در بتن برای مسلح كردن استفاده می­شود و لیكن تحقیقات اندکی روی بتن مسلح شده توسط نانو لوله كربنی[2] انجام یافته است که در دسترس نمي باشد تا بتوان از نتایج آن برای مسلح كردن بوسیله نانو لوله­ها استفاده كرد.

نانو لوله كربنی توسط لیجیما[3] در سال 1991 كشف شده است و كارهای بسیاری بر روی ساختار نانو در بخش فیزیك كوانتوم انجام یافته است بطوری كه تحقیقات نوین بر روی تكنولوژی و مهندسی نانو در سطح جهانی نقش اساسی و اصلی بازی می­كند. كربن 60 و نانو لوله­های نوین دارای ساختاری هستند كه آنها را از فولاد  قوی­تر و بسیار سبك متمایز می­كند بطوریكه می­توانند خمیدگی و كشش را بدون شكستن تحمل نمایند و در آینده جایگزین الیاف كربن خواهند شد كه در كامپوزیت­ها به كار­برده می­شوند. نانو لوله ها با توجه به تحقیقات انجام شده در مركز تحقیقات بتن (وابسته به موسسه ACI شاخه ایران)، دارای مقاومت كششی بیش از هر نوع الیاف بتنی شناخته شده می­باشند و نیز نانو لوله­ها خواص ویژه قابل ملاحظه حرارتی و الكتریكی از خود نشان می­دهند، بطوریكه هادی بودن حرارت آنها بیش از دو برابر الماس و هادی بودن الكتریكی آنها در حدود 1000 برابر فلز مس می­باشد.

نانو لوله­ها طبقه جدیدی از محصولات می­باشند كه انقلابی جدید در زمینه مصالح و مواد پیشرفته را بوجود آورده­اند. یك نسل جدید از نانو كامپوزیت­های چند منظوره می­توانند به عنوان نانو لوله­های كربنی در نقش الیاف مسلح كننده مناسب آن مواد مورد استفاده قرار گیرند. بنابراین نانو لوله­های كربنی از اجزای كلیدی بدست آوردن هدف اصلی ذكر شده در فوق به عنوان مصالح ساختمانی با عملكرد بالای چند­منظوره، بازی می كنند.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :بررسی آزمایشگاهی خواص مکانیکی و جمع شدگی بتن سبک حاوی ذرات نانوسیلیس

Author: 92