پایان نامه ارشد: ارتقاء حقوق زن

اکتبر 9, 2018 Off By 92
پایان نامه  

از دهه هفتاد به بعد گروهی متأثر از دیدگاه های پست مدرنیستی با تکیه بر روانشناسی رفتارگرایانه بر حفظ ویژگیهای زنانگی تاکید ورزیدند. آنان باور فمینیست های رادیکال را قابل دسترسی می دانند اما به نحوی که خود می تواند اشکال جدیدی از ستم بیافریند. اینان معتقدند که زنان نیازمند خانواده و همسر و فرزند هستند نه نقش ازدواج و نه نقش مادری.

واقعیت این است که ظهور فمینیسم و رواج آن نشانه بحران در تفکر معاصر غربی محصول رنسانس است که در ستیز با واقعیت طبیعی و داده های علمی (روانشناختی، زیست شناختی) قراردارد و فمینیست در تمامی شاخه ها و جلوه هایش هدف و نتیجه ای جز ایجاد اختلاف و ناسازگاری بین دو جنس و تشدید بحران و عدم تفاهم انسانها ندارد. فمینیست ها با نادیده گرفتن نقشها و کارکردهای ویژه زنان و مردان سعی در ایجاد یک هماهنگی مصنوعی و بعضاً حتی انقیاد مردان توسط زنان دارند. اندیشه فمینیستی از آثار تفکرات سکولاریسم لیبرالیسم، و اومانیسم است و تنها در قلمرو «هوس مداری» و «آزادی مطلق» و «عدم توجه به وحی و احکام الهی» قابل طرح است و لذا به هیچ وجه با حقیقت و ماهیت دینی نسبت ندارد.[1]

1ـ5 حقوق زنان در قوانین داخلی جمهوری اسلامی ایران

اینک سیر تحول قوانین و مقررات داخلی در این زمینه را در قوانین عادی بررسی می کنیم. در قلمرو قوانین عادی، تأکید ما بر قانون ازدواج مصوب 1310، قانون مدنی مصوب 1313 و قانون حمایت از خانواده و برخی قوانین مصوب جدید پس از پیروزی انقلاب اسلامی و سال های اخیر خواهد بود

  در صورتی که به دنبال پایان نامه یا پورپوزال دانشجویی خاصی می گردید می توانید در باکس زیر کلمه کلیدی خود را وارد نمایید :

 

خرید و دانلود متن کامل با فرمت ورد (docx)  :  پایان نامه ارتقاء حقوق زن در قوانین جمهوری اسلامی ایران

[1]. مگی هام، فرهنگ نظریه های فمینیستی، ترجمه نوشین احمدی خراسانی، فیروزه مهاجر، فرخ قره داغی، تهران: انتشارات توسعه،. 1382، ص419.