پایان نامه عمران آنالیز اندرکنش دینامیکی خاک و سازه تحت اثر بار زلزله با استفاده از روش المان محدود با مرز مقیاس شده

آگوست 27, 2016 Off By 92

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

آنالیز اندرکنش دینامیکی خاک و سازه تحت اثر بار زلزله با استفاده از روش المان محدود با مرز مقیاس شده

تکه هایی از متن :

2-2-1-1-  المان­های نامحدود

 

در سال 1992 بتس[1] و در سال 2000 استلی[2]، این روش را بر پایه روش اجزا محدود برای جذب امواج صادر شده به بی­نهایت، توسعه دادند.

همیلتون[3] و استلی در سال 2006، پایداری المان­های نا­محدود برای مسائل آکوستیک بررسی کردند.

توابع شکل جابجایی در این روش، توابع زوال هستند که نشان دهنده انتشار امواج به بی­نهایت می­باشند. از معایب این روش می­توان به ناپایداری برای المان­های با مرتبه بالا و فرکانس پایین برای جملات با مرتبه پایین اشاره کرد.لمان­های نامحدود را می­توان به دو دسته تقسیم کرد:

  •  تغییرمکان­های نزولی (المان­های با توابع نزولی)
  •  مختصات صعودی (المان­های با نوع تبدیل شده)

در المان­های با توابع نزولی، فرض می­شود حوزه با مختصات اصلی تا بی­نهایت ادامه داشته باشد و توابع شکل بصورت متغیرهای نزولی تعریف می­شوند و با حرکت به سمت بی­نهایت، کاهش می­یابند. در حالت مختصات صعودی فرض می­شود که حوزه با مختصات اصلی، محدود است و توابع شکل با اصلاح توابع شکل معمولی به صورتی که با حرکت به سمت بی­نهایت افزایش یابند، بدست می­آیند.

ز مقایسه این دو روش مشخص می­شود که در روش تغییرمکان نزولی به انتگرال­گیری عددی بر روی یک حوزه نیمه محدود نیازمندیم و در روش مختصات صعودی می­توان از روش انتگرال­گیری
گوس- لژاندر استفاده کرد.

 

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :آنالیز اندرکنش دینامیکی خاک و سازه تحت اثر بار زلزله با استفاده از روش المان محدود با مرز مقیاس شده