پایان نامه رشته عمران درباره :تحليل عددي سه بعدی پايداري استاتيكي و ديناميكي شيرواني ها

آگوست 22, 2016 Off By 92

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

تحليل عددي سه ­بعدی پايداري استاتيكي و ديناميكي شيرواني­ هاي مهم پرديس دانشگاه ياسوج

تکه هایی از متن :

  • مهم­ترین عوامل خارجی

 

  • عملیات ساختمانی

عملیات ساختمانی خود نیز می­تواند به چندین صورت مشکل ساز شود. احتمال دارد عملیات ساختمانی باعث ازدیاد شیب شیروانی شود به عنوان مثال در راهسازی و راه­آهن، کوه­بری برای ایجاد راه، امری طبیعی است. در مواردی ممکن است در بالا دست یک شیروانی نیاز به احداث ساختمان و یا عملیات خاکریزی باشد که این امر باعث افزایش وزن توده و در نتیجه افزایش تنش برشی خواهد شد.

 

 

  • پوشش گیاهی

از بین رفتن پوشش گیاهی هم موجب شسته شدن خاک شیروانی و هم از بین رفتن مقاومت اضافی در نزدیکی سطح خاک که توسط ریشه­ها تأمین می­شود، می­گردد.

 

 

  • زلزله و ارتعاشات و تاثیر گسل

زلزله و ارتعاش اصولاً به چند صورت در وضعیت شیب تأثیر می­گذارد. یکی اینکه نیروی ارتعاشی نسبتاً بزرگی( متناسب با بزرگی زلزله و فاصله از کانون زلزله) در شیب اعمال می­کند که این نیرو به تک­تک ذرات تشکیل دهنده­ی شیب اعمال می­شود. و دیگری آنکه موجب افزایش فشار آب­منفذی می­گردد که این حالت مخصوصاً در ماسه­های ریز به صورت پدیده­ی روان­گرایی ظاهر می­شود.

تأثیر زلزله در شیب­های سنگی شدیدتر و از اهمیت بیشتری برخوردار است، زیرا که سنگ بر خلاف خاک از سختی بالا و شکل­پذیری کمتری برخوردار است و در نتیجه­ی همین خواص نیروی عظیم زلزله باعث متلاشی شدن توده­ی سنگی و ریزش آن می­گردد.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :تحليل عددي سه ­بعدی پايداري استاتيكي و ديناميكي شيرواني­ هاي مهم پرديس دانشگاه ياسوج